Ana sayfa Global Haberler European Games BizDev Gathering, Oyun Geliştiricilerine Destek Olacak

European Games BizDev Gathering, Oyun Geliştiricilerine Destek Olacak

174
HUBOGI-european-games-bizdev-gathering-oyun-gelistiricilerine-destek-olacak

European Games BizDev Gathering, Oyun Geliştiricilerine Destek Olacak! European Games BizDev Gathering, devam eden küresel krizin zorlu zamanlarında Avrupalı oyun geliştiricilerini desteklemeye odaklanan iki günlük bir çevrim içi etkinlik olacak.

Amaç, oyun geliştiricilerinin projelerini dünyanın her yerinden yatırımcı ve yayıncılara sunmakarı için paha biçilmez bir fırsat elde etmek olacak. Avrupa’daki bazı ortakları tarafından desteklenirken, EGDF, rcp ve Reboot ortak girişimi olarak düzenlenecek 2 günlük özel bir etkinlik olarak düzenlenecek. Etkinliğin tarihleri ise 13 ve 14 Mayıs olarak belirlendi.

13-14 Mayıs 2020 tarihleri arasında, toplantılar için kullanılan bir platform olan MeetToMatch ile çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Avrupa’daki 2000’den fazla stüdyoda 25.000’den fazla oyun geliştiricisini temsil eden bir dernek olarak EGDF ile EGBG’nin açılışı sadece Avrupalı oyun geliştiricilerine en çok ihtiyaç duydukları anda mümkün olduğunca fazla iş fırsatı almalarına yardımcı olmaya odaklanmak olacak.

European Games BizDev Gathering, oyun geliştiricilerini ön planda tutacak

Yatırımcı ve yayıncı tarafında, dünya çapındaki tüm şirketler davetli olacak. Katılma davetini kabul eden herkes çevrim içi etkinlikte yer alabilecek. Bu özel yineleme için EGBG, yatırımcılara ve yayıncılara sunum yapan oyun geliştiricilerini ön planda tutacak. Bu etkinlik için EGBG, yalnızca Avrupa’dan ve dünyanın dört bir yanından yayıncıları ve yatırımcıları oyun geliştiricileri adına davet ediyor.

EGDF Başkanı Hendrik Lesser etkinlik için açıklamada bulundu;“EGDF, on yıldan uzun bir süredir sektörümüz için önemli çalışmalar yapıyor. Çoğu zaman oldukça soyut görünse de bunlar etkili çalışmalar oluyor. Bu muazzam zorluklar anında, memnuniyetle öne çıkıp oyun sektörü için somut bir şey yapıyoruz Bazı anlaşmalar yapalım ve kimsenin geride kalmamasını sağlayalım”

EGBG’nin ana hedefi, tüm ilgili Avrupalı oyun geliştiricilerini dünyanın dört bir yanından mümkün olduğunca çok yayıncı ve yatırımcıya çekmek, onlara oyunlarını oynama fırsatı sunmak ve onlara fon sağlamak veya mümkün olan en iyi yayıncı ortağını bulmaktır.