Ana sayfa Global Haberler Facebook, Beat Games’i Satın Aldı!

Facebook, Beat Games’i Satın Aldı!

288
Facebook, Beat Games’i Satın Aldı!
Facebook, Beat Games’i Satın Aldı!

Facebook, Beat Games’i satın aldığını geçtiğimiz gün resmi olarak duyurdu. Beat Saber’i geliştiren şirket artık Oculus Studios bünyesi altında bağımsız olarak çalışmalarını sürdürecek.

Facebook bu satın alma ile birlikte Oculus’u daha da güçlendirmeyi planlıyor. AR ve VR İçerik Direktörü Mike Verdu satın alma sonrasında yaptığı açıklamasında “yeni bir başlangıç” olarak bir tanımlama yaptı. Yapılan anlaşmaya göre Beat Games, Beat Saber’e destek vermeye devam edecek. Ayrıca Facebook sayesinde kaynak ve bilgi paylaşımı konusunda daha hızı işlemler gerçekleştirecek.

Beat Saber geçtiğimiz mayıs ayında yeni bir sanal gerçeklik ritim oyunu yayınlamıştı. Basit bir mantığa sahip olan oyun pek çok VR ödülü almıştı. The Game Awards’un bu yılki listesinde En İyi VR/AR oyunu dalında en güçlü adaylar arasında yer alıyor.

Prag merkezli faaliyetlerini sürdüren Beat Games bu satın alma işlemi sonrasında stüdyo değiştirmeyeceği ve Prag’da faaliyetlerini sürdürmeye devam edeceği açıklandı. Ayrıca Oculus dışında diğer platformlar içinde güncellemeler yayınlamaya devam edecek. Facebook bu satın alma işlemi ile ilgili henüz herhangi bir resmi satın alma rakamı açıklamış değil. İlerleyen dönemde konu hakkında resmi açıklama yapılması da bekleniyor.