Ana sayfa Global Haberler Facebook e-Spor Yayınlarında En Büyük Olmak İstiyor

Facebook e-Spor Yayınlarında En Büyük Olmak İstiyor

976
Facebook e-Spor Yayınlarında En Büyük Olmak İstiyor
Facebook e-Spor Yayınlarında En Büyük Olmak İstiyor

Facebook e-Spor Yayınlarında En Büyük Olmak İstiyor! Son dönemlerin en çok gelişme gösteren sektörü olan e-Spor’a firmalarında ilgisi her gün daha fazlalaşıyor. e-Spor müsabakaları kadar bu müsabakaların yayınlanmasının da önemi git gide artmakta ve başta Twitch olmak üzere birçok site üzerinden bu müsabakalar canlı olarak tüm dünyaya yayınlanıyor. Geçtiğimiz günlerde e-Spor’u hedefleri arasına koyan Facebook, e-Spor yayınlarında bende varım dedi ve hedefini zirve olarak gösterdi.

Yapılan anlaşma sonrası Facebook ekibinin açıklamaları, “Hi – Rez Studios ve World Esports Association’ın Paladins Premier League etkinlikleri bu sonbaharda başlayacak ve bu müsabakaların bütün görüntüleri günümüzün en sık kullanılan sosyal ağlarından biri Facebook Live üzerinden yayınlanacak.” şeklindeydi.

Facebook e-Spor Yayınlarında En Büyük Olmak İstiyor! Öte yandan bir siteye konuşan Facebook’un önemli isimlerinden Leo Olebe, “Biz bu konuya tam olarak hazırız. Bütün kartlarımızı masaya koyuyoruz. Biz oyunları insanların birbiri ile bağlanması için müthiş bir yol olduğunu düşünüyoruz ve yayınlar ile videolar da bunu başarmak için inanılmaz bir araç olacak. Bu iki konsepte sürekli yatırımlar yapacağız.” diyerek e-Spor yolunda ne kadar kararlı olduklarını belirtti.

Facebook’un bu büyük adımı ile e-Spor yayın sektöründe nerelere geleceklerini ve hali hazırda güçlü rakipleri ile kafa tutup tutamayacaklarını gelecek zaman ve yayınlanacak turnuvalar gösterecek. Ancak gerek yayın ile gerekse diğer destekleri ile Facebook’un e-Spor’un arkasında duracağını belirtmesi takımlar ve oyun severler için güzel bir haber.