Ana sayfa Global Haberler Facebook “Women in Gaming” ile Kadınlara Destek

Facebook “Women in Gaming” ile Kadınlara Destek

792
Facebook Women in Gaming ile Kadınlara Destek
Facebook Women in Gaming ile Kadınlara Destek

Facebook Women in Gaming ile Kadınlara Destek! – Hubogi Sosyal medya devi Facebook, oyun sektöründe yer alan kadınla çalışanlar için başlattığı yeni girişimi “Women in Gaming” ile sektörde daha fazla kadının çalışmasını hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurduğu “Women in Gaming” platformu ile rol model ve başarı öykülerinin yer alacağı paylaşımlar yapacak ve oyun sektöründe erkek egemenliğini kırarak kadınlarında bu sektörde yer almasına destek olacak. Bir sosyal sorumluluk projesi olan “Women in Gaming” ile Facebook aynı zamanda sektörün büyük bir topluluk haline dönüşmesinin yanında kadın erkek eşitliğini de savunarak bu alanda çalışmak isteyen kadınları liderlik pozisyonuna yükseltmeyi hedefliyor.

Resmi olarak faaliyete geçirdiği platformun tanıtım videosunda Facebook İşletme Müdürü Sherly Sandberg yer alıyor. Sandberg’in yer aldığı videoda platform aracılığıyla kadınların yaşadıkları zorluklardan da bahsediyor. Ayrıca videoda kadınların oyun endüstrisinde % 23 gibi azınlık bir oranda kaldıklarını ve homojen bir dağılım için kadınların tüm yeteneklerini kullanması gerektiğini belirtiyor.

“Women in Gaming” platformunun yanı sıra Facebook oyun endüstrisinde yer alan kadınları dünya genelindeki E3, Gamescom ve benzeri fuarlarda düzenleyeceği etkinlikler ile de destekleyecek. Ayrıca “Women in Gaming stories day” etkinliğinde de Oyun sektöründe yer alan kadınların hikayelerini paylaştığı etkinliğin destekcisi olacaklarını da belirtti.