Ana sayfa Global Haberler FC Barcelona Espor Takımı Kuruyor

FC Barcelona Espor Takımı Kuruyor

837
FC Barcelona Espor Takımı Kuruyor
FC Barcelona Espor Takımı Kuruyor

FC Barcelona Espor Takımı Kuruyor! – Hubogi Futbol devi Barcelona Espor sahnesine adım atmaya karar verdi. FC Barcelona, eFootball.Pro ve KONAMI tarafından organize edilecek espor liglerde yer alacak ilk kulüp olacak.

Barcelona futboldaki başarısını sanal futbolda da yakalamak istiyor. Bunun için eFootball.Pro ve KONAMI ile anlaşan Barça artık resmi olarak PES’te mücadele edecek.

KONAMI hakkında
KONAMI 1973’te kuruldu. Mobil ve konsollar için içerik üreten uluslararası dijital eğlence sektöründe lider bir şirket. Marka, Pro Evolution Soocer ve Metal Gear gibi oyunularıyla biliniyor. Temmuz 2016’dan başlayarak Konami, FC Barcelona’nın premium ortağı olmuştu.

eFootball.Pro hakkında
eFootball.Pro lig gelişimi, içerik üretimi ve yayını sağlayan bir espor şirketi. Misyonu geleneksel futbol şovunun gelişimini sporseverlere sunmaktır. 2016’da Gerard Pique ve firmanın direktörü Javier Alonso tarafından kuruldu. Barselona’da bulunan şirket teknoloji, futbol ve espor gibi farklı sektörlerden gelme 50 profesyonelden oluşuyor.

eFootball.Pro’nun kurucusu Gerard Pique’nin açıklamaları:
“Bir futbolcu olarak kulübümün KONAMI ile birlikte hazırladığımız bu inovatif projeyle espor dünyasına giriş yapmasından ötürü çok heyecanlıyım. Dijital dünyadaki bu yeni maceralarında kulübüme taraftarları diğer sporlarda olduğu gibi hissetmelerini sağlayacak şekilde yol göstereceğiz.”

Konami’nin Marka ve İş Geliştirme Direktörü Jonas Lygaard’ın açıklamaları:
“Dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan FC Barcelona’nın PES platformunda espor dünyasına adım atmasından son derece mutluyuz. Bu anlaşma taraftarlara gönül verdikleri kulüplerini en iyi küresel mekanlarda resmen temsil etme fırsatını sunacak.”