Ana sayfa Espor FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyecek!

FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyecek!

86
FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyecek!
FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyecek!

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), tarihinde ilk kez düzenleyeceği önemli bir etkinlik için kolları sıvadığını açıkladı. FIBA ilk kez milli takımlar seviyesinde bir espor basketbol turnuvası düzenleyecek. Milli takımların mücadele edeceği ilk turnuva olan espor organizasyonunun isminin FIBA Esports Open 2020 olacağı açıklandı. Yapılan bu açıklamanın ardından basketbol severler turnuvayla ilgili duyuruları dikkatle takip etmeye başladı. Bu tarz espor turnuvalarının artması ise herkesin beklediği bir şeydi desek yanlış olmaz.

FIBA tarafından düzenlenen ve milli takım düzeyinde gerçekleştirilen ilk espor organizasyonu olma özelliğini taşıyan FIBA Esports Open 2020’nin gerçekleştirilmesi planlanan tarihler de açıklandı. 19 – 21 Haziran tarihleri arasında oynanacak olan turnuvaya katılacak ülkeler de belli oldu. Bunlar; Arjantin, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Güney Kıbrıs, Endonezya, İtalya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Yeni Zelanda, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsviçre ve Ukrayna olacak şekilde sıralanmış durumda.

Ayrıca takımların kadro planlamasının da açıklandığını belirtelim. FIBA tarafından açıklanan kurallara göre takımlar 7 kişiden oluşacak. Bunlardan 5’i saha içerisinde görev alırken 2 oyuncu da yedekte forma şansı bekliyor olacak.

Turnuva Canlı Olarak Yayınlanacak!

fiba-espor-turnuvasi-duzenleyecekLetonya’nın başkenti Riga’da yer alan yeni FIBA espor stüdyolarından yayını gerçekleştirilecek olan FIBA Esports Open 2020, FIBA’nın sosyal medya kanallarından yayınlanacak. Günde en fazla altı maç oynanmak üzere 4 saat süreceği belirtildi. Maçların NBA 2K üzerinden oynanacağı ve oyundaki Pro-AM modu sayesinde çevrimiçi olacağı açıklandı. Ayrıca oyuncu avatarlarının, arena tasarımlarının ve üniformaların tamamen özelleştirilmesi de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Turnuvayla ilgili basın açıklaması yapan FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri Direktörü Frank Leenders, “FIBA, NBA 2K ile işbirliği içinde milli takımlar arasındaki maçların pilot projesi olan FIBA Esports Open 2020 ile espor yolculuğuna başlamaktan gurur ve heyecan duyuyor. Bu espor girişimi, FIBA Merkez Kurulu tarafından, FIBA ailesini genişletmek üzere, stratejik hedefe sahip önemli ve tutarlı bir turnuva olarak belirlendi. Bu zorlu zamanlarda, ortaklarımız olan ve bu alanda zaten aktif olarak çalışmalarını sürdüren bazı ulusal federasyonlarımızın coşkusu da bizi heyecanlandırıyor” sözleriyle ekibin organizasyonu düzenlemekten duyduğu mutluluğu herkesle paylaştı. FIBA tarafından yapılan açıklamaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.