Ana sayfa Global Haberler Flaregames 45 Kişiyi İşten Çıkaracak

Flaregames 45 Kişiyi İşten Çıkaracak

554
Flaregames 45 Kişiyi İşten Çıkaracak
Flaregames 45 Kişiyi İşten Çıkaracak

Flaregames 45 Kişiyi İşten Çıkaracak! – Hubogi Almanya merkezli mobil oyun stüdyosu Flaregames geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şirkette çalışan 45 kişi ile yollarını ayıracaklarını duyurdu.

Şirketin CEO’su olan Klaas Kersting şirket internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamada büyük bir yapılanmaya girdiklerini ve yöneticilik görevinde bulunduğu işini daha önce PopCap Games ve Microsoft gibi şirketlerde çalışmış Todd English’e devredeceğini açıkladı. Kersting açıklamasında, “Bugüne kadar iddialı ve başarılı oyunlar yayınlasak da şirketin şuan ki durumu gelecekte başarıyı getirecek düzeyde değil. Flaregames uzun vadede oyun yayıncılığı, pazarlama ve canlı destek hizmetlerine devam edecek bir planlama içerisinde. Bu planlamada çok yetenekli 45 arkadaşımızın Karlsruhe’deki görevlerinden ayrılmalarının derin üzüntüsünü yaşıyoruz,” şeklinde konuştu.

Şirket kendi içerisinde ikiye bölünerek hali hazırdaki Kopla ve Keen Flare oyun geliştirme stüdyoları görevlerine devam edecek. Bunun yanı sıra yayıncılık konusunda da yeni bir oluşuma gidilecek.

Oyun sektörü ile ilgili iş haberlerinden haberdar olmak için siz de Hubogi Kariyer sayfamızı takip edebilirsiniz.