Ana sayfa Espor Fnatic Takımının Koçu Youngbuck Excel Esports’a Transfer Oldu!

Fnatic Takımının Koçu Youngbuck Excel Esports’a Transfer Oldu!

298
Fnatic takımının koçu Youngbuck Excel Esports’a transfer oldu!
Fnatic takımının koçu Youngbuck Excel Esports’a transfer oldu!

Son 2 yıldır Fnatic takımında oyun koçluğu yapan Joey “YoungBuck” Steltenpool, Excel Esport takımına transfer oldu. Geçtiğimiz yıllarda Fnatic takımına katkısıyla gündeme gelen koç, iki mevsim boyunca takımla birlikte sahneye çıkmıştı. Koçluk kariyerine hızlı bir giriş yaparak G2 Esports ile 4 mevsim art arda şampiyonluk kazanmayı başarmıştı. Bununla birlikte Fnatic takımında League of Legends Dünya Şampiyonası finaline de görmüştü. Takımdan ayrıldığını duyuran Youngbuck’ın yeni sezon için Excel Esports ile anlaştığı süre içinde duyuldu. Hollandalı oyun koçu, son bir yıldır çok fazla başarı gösteremeyen Excel Esport’a iyi sonuçlar alabilmek için transfer oldu. Takımın bu deneyimli koçtan umudu yüksek!

Excel Esport takımı, League of Legends Avrupa Şampiyonası’na geçtiğimiz bahar mevsiminde katılmıştı. İlk mevsimi 5 galibiyet ve 13 mağlubiyet sonuçlandı. Bu sonuçlarla birlikte 9. sıraya yerleşmişti. Bunun ardından ikinci mevsiminde 4 galibiyet ve 14 mağlubiyet alarak Excel Sports takımı ligi sonuncu olarak tamamladı. Yeni sezona önemli değişikliklerle girmesi gerektiği düşünülen takım buna ilk olarak oyun koçundan başladı. Gelecek sene oyuncu kadrosu tam olarak belli olmasa da takımın şu anki koçu Youngbuck’ın gelmesiyle kesinleşti. 

Fnatic takımıyla neden yollarını ayırdığı açıkladı

Avrupa’nın en iyi koçlarından biri olan Youngbuck, Fnatic takımıyla yollarını ayırdıktan sonra ilk kez konuştu. Yapılan bir röportajda 2019 yılında işini tam anlamıyla yapamadığını söyledi. Koçluğunu yaptığı Fnatic takımında çözülemeyen problemler olduğunu, oyuncuların antrenmanlardaki ve solo maçlardaki ciddiyetsizliklerinin ayrılma sebeplerinden olduğunu da ekledi. 

Fnatic takımının koçluğunu yaparken aldıkları galibiyetlerin çok iyi hissettirdiğini söyleyen koç, bunun yetmediğini biraz düzen ve mutluluk için yeni takımı olan Excel Sports ile anlaşma yaptığını belirtti. Fnatic takımının son finallerdeki performansını beğenmeyen Youngbuck, önümüzdeki sene takımın League of Legends Dünya Şampiyonası’na yeniden gidebileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte eski takım arkadaşı olan Ki “Expect” Dae-han’ın Excel takımında olması, Youngbuck’ın bu takıma yönlenmesindeki büyük etki gibi gözüküyor. İkili Mayıs 2016 tarihinden Kasım 2017’ye kadar birlikte G2 takımında oynamıştı. Şu an tekrardan birlikte aynı takımın ekibinde olabilecekler.