Ana sayfa Global Haberler Fortnite Davalardan Kurtulamıyor!

Fortnite Davalardan Kurtulamıyor!

668

Piyasaya çıktığı günden itibaren gerek kırmış olduğu rekorlar ile gerekse davalar ile gündemden düşmeyen Epic Games’in başı yine dertte. Fortnite’da yer alan danslar yüzünden oyun bir kez daha davalık oldu.

Piyasaya çıktığı günden beri sürekli güncelleme ve geliştirmeler ile oyuncuları Fortnite dünyasına bağlayan oyun sıkıntılarla karşılaşmaya da devam ediyor. Oyun içerisinde yer alan dans özelliği yüzünden birçok kez davalık olan Epic Games geçtiğimiz günlerde bir kez daha sıkıntı yaşadı.

Oyun içerisinde yer alan bu dans figürlerinin dünyaca ünlü 2Milly, Fresh Prince of Bl-Air aktörü olan Alfonso Ribeiro, Tom Jones’un Carlton dansı, Russell Horning’in Flossing dans hareketi ve birçok farklı dans kopya olarak oyun içerisine eklendiği için bu isimler Epic Games den davacı oldu. Bu isimler figürlerin oyundan kaldırılmasını talep ediyor.

Fortnite oyununa açılan davalar yüzünden başı dertte olan Epic Games’in konu hakkında henüz resmi bir açıklaması bulunmuyor. Davalara karşı nasıl bir tavır ve yol izleyeceği ise ilerleyen günlerde belli olacak.