Ana sayfa Global Haberler Fortnite iOS’da Rekor Kırdı

Fortnite iOS’da Rekor Kırdı

1000
Fortnite iOSda Rekor Kırdı
Fortnite iOSda Rekor Kırdı

Fortnite iOSda Rekor Kırdı! – Hubogi Mobil araştırma firması Sensor Tower tarafından yapılan açıklamaya göre Epic Games’in son zamanlarda adından oldukça fazla söz ettiren oyunu Fortnite’nin iOS Mobil versiyonunun ilk 90 günde 100 milyon dolar kazandığını belirtti.

Resmi olarak 1 Nisan tarihinde iOS’de yayınlanan onuna öncesinde davet ile erişim izni veriliyordu. Battle Royale türündeki oyun piyasaya sürülmesi ile büyük ses getirerek rakiplerini geride bırakmıştı.

Epic Games Fortnite Mobil ve diğer versiyonlarında kazancını başta oyun içi satın almada aksesuar ve benzeri ürünlerin satın alınması ile elde ediyor. Aksesuar ve skinlerin yanı sıra savaş geçişleri Fortnite için en büyük kazançlar arasında yer alıyor.

Dördüncü sezonu Mayıs ayında başlayan oyun her geçen gün daha da büyük gelirler elde etmeye devam ediyor. Epic Games’in Android versiyonunu piyasaya sürme çalışmaları da devam ediyor. Ayrıca Tencent’in desteği ile birlikte Fortnite ve Fortnite Mobil’in Çin’de de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu hamlelerin gerçekleşmesi durumunda oyunun Battle Royale türünde zirvede uzun süreler bizlerle olacağını söylemek yanlış olmaz.