Ana sayfa Global Haberler Conan Exiles Erken Erişimle Steamde 1 Haftada 320.000 Kopya Sattı

Conan Exiles Erken Erişimle Steamde 1 Haftada 320.000 Kopya Sattı

1281
Conan Exiles Erken Erişim
Conan Exiles Erken Erişim

Conan Exiles Erken Erişim ile Ark: Survival Evolved’un ciddi bir rakibi oldu. Funcom 10 Şubat’ta yaptığı açıklamada, açık dünya survival oyunu Conan Exiles’ın 1 hafta içinde Steam Erken Erişim’de 320.000 kopya oyunun satıldığını duyurdu. Bu satış rakamı Norveçli oyun yayıncısının oyunun yapımına harcadığı parayı da çıkarmış gözüküyor. Aynı gün yayınlanan Conan Exiles Dev Kit ile oyuncuların oyun için modlar yapmasına da olanak sağlandı. Bu kit ile oyunla olan etkileşimin artacağı ve oyuncuların oyun için yaratıcı fikirlerle oyunu geliştireceğine inanılıyor.

Ark: Survival Evolved oyunu açık dünya hayatta kalma oyunlarını popüler hale getirmiş, bir çok firma bu tür oyunlar yayınlamaya başlamıştı. Aylık 1 milyon kopya satış rakamıyla büyük bir başarıyı elinde tutan Ark’ın rakibi Conan Exiles olabilir. Öyle ki, ilk haftada 320.000’lik satış, bu şekilde giderse 1 milyon barajını açacak gibi duruyor.

Erken erişimi açan yapımcılar bir yandan oyunu yapmaya devam ederken bir yandan da büyük bir oyuncu kitlesiyle oyunu test etme imkanı buluyor. Erken erişimi bilerek oyunu alan oyuncular da oyunun gelişimine katkı sağlıyor. Sadece Conan Exiles için değil, tüm erken erişimdeki oyunlarda oyun ful sürüm olmadan bu tür hataların çıkması ve yapımcı tarafından düzeltilmesi çok önemli bir nokta.

 

Conan Exiles Erken Erişim
Conan Exiles Erken Erişim ile rekor açılış

Funcom yapımcılarından Rui Casais, basın bülteninde “COnan Exiles’ın şu anki başarısından dolayı memnuniyet duyuyoruz” diyor. “Funcom geçtiğimiz yıllarda bazı zor dönemlerden geçti. Conan Exiles’ın yapımında oldukça fazla emek sarfettiğimizi söyleyebilirim. Conan fanlarını ve yeni oyuncuları memnun etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımız erken erişim dönemini başarılı geçip oyunun tam sürümünü sorunsuz bir şekilde sunmayı hedefliyor” diyerek hem eski hem de yeni oyuncuları mutlu edeceklerini belirtiyor Casais.

Oyunun içeriği 1932 yılında başlayan ve Robert E. Howard tarafından hazırlanan Conan The Barbarian fantastik serisine özgün şekilde hazırlanıyor. Daha önce bilgisayar oyunları çıkan Conan’ın onlinedaki ilk macerası bu değil. Yine Funcom tarafından çıkarılan Age of Conan 2008’de oyuncuyla buluşmuş, fanlarından beklediği ilgiyi görememişti.