Ana sayfa Türkiye'den Haberler Gamer’s Qube’den 2 Oyun Dünya Pazarına Açılıyor

Gamer’s Qube’den 2 Oyun Dünya Pazarına Açılıyor

755
Gamer’s Qube’den 2 Oyun Dünya Pazarına Açılıyor
Gamer’s Qube’den 2 Oyun Dünya Pazarına Açılıyor

Gamer’s Qube’den 2 Oyun Dünya Pazarına Açılıyor! – Hubogi Netmarble EMEA ve StartersHub ortaklığı ile gerçekleşen mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer’s Qube’de 800 bin TL’lik yatırım hakkı kazanan mobil oyunlar belli oldu. Bu listede ayrıca ülkemizden 2 mobil oyun dünya pazarına açılacak.

Dünya genelinde en büyük dijital oyun şirketleri arasında yer alan Netmarble ve iş geliştirme destekleri sunan StartersHub şirketi iş birliği ile gerçekleştirilen program Türkiye’yi oyun dünyasının sayılı merkezleri arasında yer almasını hedefliyor. Gamer’s Qube’de hazır yayınlanmış ya da yayınlanacak projelerin yer aldığı elemeler Gamer’s Qube Selection Day adı altında gerçekleştirildi.

Netmarble EMEA tarafından gerçekleştirilen ön eleme sonrası programa 13 ekip katıldı. Gamer’s Qube Selection Day programı ile 13 ekip arasından Starters Hubs ve Netmarble’nin seçimleri ile iki ekip 400’er bin TL yatırımdan faydalanma hakkı kazandılar. Bu ekipler şu şekilde;

  • Midpoly Games – Close’em Up!
  • Flat Games – ston

Program kapsamında 2 ekip için birçok farklı eğitim ve atölye çalışmaları düzenlenecek. Ekipler yıl boyunca Türkiye ve EMEA bölgesinde yer alan 300’den fazla mentora ulaşma, farklı projelerle oyunlarının kalitesini ve becerilerini arttırma fırsatı yakalayacak. Ayrıca oyunlar Netmarble EMEA tarafından tüm dünyada yayınlanacak.

Gamer’s Qube’den 2 Oyun Dünya Pazarına Açılıyor! Netmarble EMEA Genel Müdürü Barış Özistek konu hakkında “Gamer’s Qube’a katılan tüm ekipleri tebrik ediyorum ve yolları açık olsun. Netmarble ve StartersHub iş birliği ile gerçekleştirilen programda ülkemizi mobil oyun geliştirme konusunda dünyada sayılı merkezlerden biri haline getirmeyi planlıyoruz. Oyun geliştiricilerin yanında yer alarak tüm global bilgi ve tecrübelerimizi aktarmak ve başarılarını global pazarda yükseltmek istiyoruz.” açıklamalarda bulundu. Dijital oyun sektöründe başarı potansiyelinin yüksek olduğunu vurgulayan StartersHub Yönetim Kurulu üyesi Ersin Pamuksüzer ise “Geçtiğimiz yıllarda oyun alanında yapmış olduğumuz yatırım, eğitim programlarının verdiği deneyim ve tecrübe ile Gamer’s Qube’u oluşturduk. Oyun ekosistemine yararlı olacağını düşündüğümüz Gamer’s Qube’un ülkemiz için yararlı bir program olacağına inanıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.