Ana sayfa Global Haberler Gamescom Katılımlarıyla Rekorlar Üzerine Rekorlar Kırıyor

Gamescom Katılımlarıyla Rekorlar Üzerine Rekorlar Kırıyor

667
Gamescom Katılımlarıyla Rekorlar Üzerine Rekorlar Kırıyor
Gamescom Katılımlarıyla Rekorlar Üzerine Rekorlar Kırıyor

  Gamescom Katılımlarıyla Rekorlar Üzerine Rekorlar Kırıyor! Koelnmesse, 370.000 kişilik ziyaretçiyle, dünyanın dört bir yanından oyun severleri bir araya getirdi.

Avrupa’nın en büyük oyun buluşması Gamescom, 10. yılında katılım sayısıyla yeni bir rekora imza attı. İçlerinde ticari ziyaretçilerin de olduğu yaklaşık 370.000 kişi, dünyanın dört bir yanından Almanya’nın Cologne şehrindeki Koelnmesse etkinlik alanına Gamescom için akın etti. Geçen yılın katılımcı sayısına göre Almanya oyun sektörü dışından %70’lik katılım ile  en yüksek oranda artış Hollanda, İngiltere ve Avusturya’dan oldu.

Gamescom Katılımlarıyla Rekorlar Üzerine Rekorlar Kırıyor

Game, Alman Oyun Endüstrisi ve Etkinlik Sponsorluğu Derneği Genel Müdürü Felix Falk,” Gamescom’un her yıl katlanarak artan katılımcı ve ziyaretçi sayıları, oyun endüstrisinin her geçen gün büyüyen bir alan olduğunun gösteriyor” dedi. “Oyunları ekonomik faktörleri, yenilikçilikleri veya kültürel özellikleri açısından değerlendirmek, dünyadaki hiçbir etkinlikte Gamescom kadar çok yönlü olarak kapsanmıyor.”

Yüksek katılım endüstrinin sağlığını açıkça ortaya koyarken, yoğun ilgi mekan içerisi çevresinde izdihama yol açtı.

Koelnmesse CEO’su Katharina Hamma, “Özellikle ziyaretçilerin etkinlik alanında geçirdikleri vakit bizim için büyük önem taşıyor ve bu sene için, bu denli yüksek katılım olacağını öngörememiştik.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu nedenle sürekli olarak, devam eden fuar sürecimiz boyunca, ziyaretçi miktarını hesap ederek düzenlemeler ve iyileştirmeler yaptık. Partnerimiz Game ve katılımcılarımız ile, gelecek Gamescom ziyaretçilerimizin geçirdiği süreyi iyileştirmek adına önemli geliştirmeler planlayıp uygulamaya sokacağız.

Etkinlik, Dijitalleşme Devlet Bakanı Dorothee Bär, İspanya Kültür ve Spor Bakanı José Guira, Kuzey Ren-Vestfalya Eyalet Başkanı Armin Laschet ve Cologne Belediye Başkanı Henriette Reker da dahil olmak üzere siyasi alandan birçok kişiyi de cezbetti.

  11. Gamescom, 2019’un 20-24 Ağustos tarihleri arasında tekrardan Cologne Koelnmesse’de düzenlenecek.

  Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!