Ana sayfa Global Haberler GameStop Çalışanlarına İşe Gitme Zorunluluğu Getirdi!

GameStop Çalışanlarına İşe Gitme Zorunluluğu Getirdi!

185
GameStop Çalışanlarına İşe Gitme Zorunluluğu Getirdi!
GameStop Çalışanlarına İşe Gitme Zorunluluğu Getirdi! - HUBOGİ

GameStop Çalışanlarına İşe Gitme Zorunluluğu Getirdi! Amerika’nın ve dünyanın en büyük video oyun mağaza zincirleri arasında yer alan GameStop ilginç bir karar aldı. Geçtiğimiz günlerde aldığı ilginç bir karar ile gündeme gelen şirket mağazalarının açık kalacağını açıkladı.  Mağazalarına gönderdiği yazıda bulunulan şehirde karantina ve sokağa çıkma yasağı olsa bile mağazaların açık kalacağını, çalışanların işe gitmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca yazıda GameStop mağazalarının zaruri perakende sınıfında yer aldığını aynı market ve eczaneler gibi zorunlu kapama kuralından muaf olduklarını belirtti.

Mağaza bu kararı alma konusunda gerekçe olarak satılan ürünlerin müşterilerinin evden çalışmalarında deneyimlerine olanak sağlayan ve zenginleştiren ürünler olduğunu belirtti. Ayrıca sınıflandırmaya rağmen mağazaları kapama için gelen kolluk kuvvetlerine karşı gerekli raporların alındığı belirtiliyor. Mağaza müdürlerinin gerekli dökümanları görevli kişilere sunma konusunda izinli olduğunu ekledi.

GameStop Çalışanlarına İşe Gitme Zorunluluğu Getirdi! Dijital oyunlar ile birlikte zor zamanlar geçiren GameStop’un böyle bir karar alması nasıl bir sonuç yaratacak merak ediyoruz. Dijital dönem ile birlikte birçok mağazasını kapama kararı alan şirketin bu durum karşısında zorunlu kapama kararı alırsa ne kadar dayanabileceği ön görülemiyor. Şirketin yapmış olduğu açıklamalardan yola çıkarak onların ile “Oyun oynamak zaruri ihtiyaç ve halkın bize ihtiyacı var” demek ne kadar doğru ve bu durumdan ne kadar tepki alacaklarını da merak edilen konular arasında yer alıyor.