Ana sayfa Türkiye'den Haberler GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 2017’de Tüyap’ta!

GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 2017’de Tüyap’ta!

2274
GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 2017'de Tüyap'ta!
GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 2017'de Tüyap'ta!

GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 2017’de Tüyap’ta! Fuarın organizatörü Rönesans A.Ş. bir lansman toplantısıyla Türkiye oyun sektörünün liderlerini 6 Nisan Perşembe sabahı Point Otel’de bir araya getirdi. 14 – 17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Gamex 2017’nin, bugüne kadar yapılan fuarlardan çok farklı olacağının altını çizen Rönesans A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, bu çapta bir organizasyon için dünya standartlarında bir fuar alanın ihtiyac duyduklarını bu nedenle de Gamex 2017 organizasyonunun adresi olarak istanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ni tercih ettiklerini belirtti.

ESL Türkiye ile stratejik partnerlik kurduklarını söyleyen Göksel, Türkiye’de düzenlenen en büyük espor turnuvalarından birine ev sahipliği yapacaklarını dile getirirken, benzerlerine yurt dışındaki organizasyonlarda rastlanan dev bir LAN Parti’nin de olacağını açıkladı. Toplantıda ESL Türkiye’nin yanı sıra Netmarble Türkiye, Riot Games, Gaming in Turkey, BiTaksi ve Getir şirketleri, Gamesultan, ve Oyunder gibi Türkiye’nin en önemli şirketleri ve dernekleri de yer aldı.

Lansman’da konuşan OYUNDER Yönetim Kurulu Başkanı Tansu Kendirli, her sene olduğu gibi 2017’de de GameX’in stratejik partnerleri arasında yer alacaklarını ve bu seneki organizasyonda, içeriği zenginleştirilmiş, daha geniş kitlelere hitap edecek konferanslar ile yer alacaklarını belirterek Bağımsız Oyun Geliştiricilerine de ürünlerini sergileme konusunda tam destek verileceğini söyledi.

Lansman’a katılan Gaming in Turkey Oyun Ajansı kurucusu Ozan Aydemir, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin GameX için ve sektörün büyümesi için gerekli bir adım olduğunu belirterek, gerek Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin, gerekse oyuncuların GameX’in yeni yüzünden çok keyif alacağını, bu tür bir gelişmenin yurt dışından da katılım göreceğine inandığını sözlerine ekledi.

TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’na ev sahipliği yapacak olmaktan duydukları heyecanı dile getirerek, gerek altyapısı, gerekse konumu itibarı ile İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin bu büyüklükteki bir organizasyonda yer alacak tüm ziyaretçi ve katılımcıların ihtiyaçlarına cevap vermek üzere hazır olduklarını belirtti.