Ana sayfa Türkiye'den Haberler Gaming İstanbul, Indie Başvuruları Başladı!

Gaming İstanbul, Indie Başvuruları Başladı!

828
Gaming İstanbul Indie Başvuruları Başladı
Gaming İstanbul Indie Başvuruları Başladı

Gaming İstanbul Indie Başvuruları Başladı! – Hubogi Geleneksel bir hal alan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Gaming Istanbul diğer bir deyiş ile GIST Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı 31 Ocak – 3 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan GIST,  bu yılda yatırım almamış, bağımsız oyun şirketlerinin geliştirdiği projeleri sergilenmesi için fuara davet edecek. Geçtiğimiz yıl 32 bağımsız stüdyonun yer aldığı fuarda belirlenen kriterleri sağlayan geliştiriciler 4 gün boyunca fuarda oyunlarını ücretsiz bir şekilde stantlarında sergileyebilecek.

Gaming İstanbul Indie şartları da açıklandı. Başvuru yapabilmek için gerekli şartlar şu şekilde;

  • Mali açıdan yapımcıların bağımsız olması,
  • Yıllık net gelirin 50.000 TL’nin altında olması,

Katılım hakkı kazanan yapımcılar yalnızca kendilerine ait olan içeriklere sergilerinde yer verebilirler. Başvurular seçici kurullar tarafından değerlendirilmektedir. Fuara katılmaya hak kazanan katılımcılara stantlarda elektrik ve internet altyapısı etkinlik tarafından sağlanmaktadır. PC, konsol, monitör vb. donanımlar ise katılımcılar tarafından temin edilecektir.

Ayrıca yer almaya hak kazanan stüdyolardan birer kişiye GIST Business bileti ücretsiz olarak verilecektir. Diğer B2B biletleri için ise %70 indirim hakkı sağlanacaktır. 31 Ocak – 3 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Gaming Istanbul Indie başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.