Ana sayfa Global Haberler GDC 2020 Ertelendi!

GDC 2020 Ertelendi!

221
GDC 2020 Ertelendi!
GDC 2020 Ertelendi! - HUBOGİ

GDC 2020 Ertelendi! Oyun dünyası için önemli bir etkinlik olan GDC 2020 hakkında beklenen açıklama geldi. Etkinliğin ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. 16 – 20 Mart tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri San Fransisco’da düzenlenmesi planlanan etkinlik Corona virüsü salgını tehlikesi ile resmi olarak ertelendiği açıklandı.

Her ne kadar corona virüsü tehlikesi yüzünden denilse de etkinliğin iptalinin arkasında yatan asıl neden katılımcıların hızla iptal sayılarının artması oldu. Geçtiğimiz günlerde etkinliğin düzenleneceği ve gerekli tüm önlemlerin alındığını belirten organizasyon yetkilileri katılımcıların etkinliğe katılmayacaklarını açıklamaları ile GDC 2020’nin ertelendiğini açıklamak zorunda kaldılar.

Geçtiğimiz günlerde Facebook, Sony, Kojima Productions, Electronic Arts, Microsoft, Unity ve Epic Games gibi şirketler etkinliğe katılmayacaklarını duyurmuştu. Corona virüsü tehlikesinin ortaya çıkmasından sonra bu etkinliğe katılmayacağı Amazon ve Blizzard’da açıklamıştı. Hal böyle olunca büyük şirketlerin katılmaması etkinliği tehlikeye düşürdü. Sonuç olarak bu şirketlerin yokluğunda organizasyonun etkili olmayacağını düşünen yetkililer erteleme kararını geçtiğimiz gün resmi olarak duyurdu.

GDC 2020 Ne Zaman Gerçekleşecek?

GDC 2020’nin ertelenmesinin ardından ne zaman gerçekleştirileceği konusu da konuşulmaya başladı. Organizasyondan yapılan haberlere göre etkinliğin yaz aylarında gerçekleştirileceği belirtiliyor. Ancak etkinliğin hangi ay içerisinde ve hangi günler gerçekleştirileceği konusnda net bir bilgi yok. Bu konu hakkında detayları kesinleştirmek için organizasyon ortakları ile birlikte çalışmalara başladıklarını ve önümüzdeki günlerde yeni planın açıklanacağı belirtildi.

Corona virüsü etkisini tüm dünya genelinde göstermeye devam ediyor. Bu salgından en çok etkilenen sektörlerden biri de şüphesiz oyun sektörü oldu. Gerek e spor turnuvalar gerekse etkinliklerin birer birer iptali ile sektör ciddi darbe yemiş durumda. İlerleyen günlerde ne olur bilinmez ancak beklenti yaz aylarının gelmesi ile birlikte virüsün etkisini kaybetmesi yönünde gözüküyor. GDC 2020 ve diğer etkinlikler hakkında resmi açıklamaların ilerleyen günlerde gelmesi bekleniyor.