Ana sayfa Espor Geçen Sezonun Şampiyonu Royal Youth Ana Kadrosunu Dağıttı

Geçen Sezonun Şampiyonu Royal Youth Ana Kadrosunu Dağıttı

408
Geçen Sezonun Şampiyonu Royal Youth Ana Kadrosunu Dağıttı
Geçen Sezonun Şampiyonu Royal Youth Ana Kadrosunu Dağıttı

Yeni sezonun başlamasına çok az bir zaman kala, 2019 Şampiyonu Royal Youth tarafından oyuncuları şaşırtan bir açıklama geldi. Royal Youth aldığı bir kararla bugünden itibaren ana kadrosunu dağıttığını açıkladı!

Geçen sezon şampiyonu olan başarılı takım Royal Youth, bu sene için iyi transferler yaparak yeni sezona hazırlanıyordu. Takımın iddialı transferleriyle güzel bir başlangıç yapması beklenirken dağılma kararı aldığı duyuldu.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ne çıktıktan sonra başarılı bir yol çizen ekip, 2019 Yaz Mevsimi’nin de şampiyonu olmuştu. Sonrasında Worlds’de istediği başarıyı yakalayamasa da organizasyon League of Legends adına başarılı bir seneyi geride bıraktı. Organizasyon resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada tüm takipçilerinden anlayış ve destek beklediğini söyledi.

Başarı dolu bir sezon geçirmemize rağmen ne yazık ki 2020 Kış Mevsimi için kurduğumuz kadroyu belirsizliklerden dolayı dağıtıyoruz. Akademi takımımızı geliştirerek başarılarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Tüm takipçilerimizden desteklerini ve anlayışlarını rica ediyoruz.”

Akademi takımına öncelik vereceklerini duyuran Royal Youth’un 2020 VŞL Kış Mevsimi’nde bu takım ile mücadele etmesi bekleniyor.

Royal Youth neden böyle bir karar aldı?

Yeni sezon hazırlıkları için birçok transfer hazırlığı yapılmıştı. Bu transferlerden bazıları Supermassive’den Fabfabulous, Bursaspor’dan Japone ve Beşiktaş’tan Holyphoenix oyuncuları olmuştu. Yakın zamanda da Güney Koreli oyuncu Crash ve FireRain ile bir anlaşma imzalanması bekleniyordu. Bu kadar başarılı transferlerden sonra takımın neden dağıtıldığı ile ilgili Royal Youth’dan kesin bir açıklama gelmedi.

Twitter’da açıklama yapılmasının ardından HolyPhoenix, Japone ve Fabfabulous ortak bir yayın açarak takımın durumunu anlattı. Oyuncular, durumun yeni sezon için herhangi bir sponsor teklifinin gelmemesiyle alakalı olduğunu söyledi. Açıklamaya göre organizasyonun 2 milyon TL açığının olduğu belirtildi. Takımın liglere ne zaman geri döneceği bilinmiyor. Akademi takımında birçok oyuncu olsa da Royal Youth’un ne tür bir yol çizeceği belli değil. Ayrıca geliştirilmek istenen Akademi takımının maçları da ara ara devam ediyor. Royal Youth’un bu takıma yönelmesiyle birlikte yeni bir yol çizmesi bekleniyor. Tüm oyuncular bunun gerçek olmadığını düşünse de organizasyonun profesyonel oyuncularını uzun süre vadide göremeyeceğiz.