Ana sayfa Türkiye'den Haberler Global Game Jam ATOM 2020 İçin Geri Sayım Sürüyor!

Global Game Jam ATOM 2020 İçin Geri Sayım Sürüyor!

307
global-game-jam-atom-2020-icin-geri-sayim-suruyor

Global Game Jam ATOM 2020 İçin Geri Sayım Sürüyor! Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliği ile gerçekleştirilen Global Game Jam ATOM’un bu yılki etkinliği 31 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. ODTÜ Kültür Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Global Game Jam ATOM 2020 için geri sayı başlamış durumda. 48 saatlik süre içerisinde dünya ile aynı anda geliştiricilerin oyunlarını tasarladığı ve çalışır bir hale getirdiği etkinlik için kayıtlar tamamlandı.

2009 yılından beri dünyanın dört bir köşesinde on binlerce geliştiricinin eş zamanlı katıldığı organizasyon olan Global Game Jam 2020 bu yıl 31 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek. Ülkemizde ODTÜ Kültür Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan organizasyona 265 geliştiricinin katılması bekleniyor. Global Game Jam ATOM’da oyun tasarımcıları, görsel sanatçılar, programcılar, ses geliştiricileri ve müzisyenler bir araya gelecek ve toplamda 50’den fazla oyun geliştirecekler.

Global Game Jam ATOM 2020’nin açılışı 31 Ocak Cuma günü Türkiye saati ile 16:30’da yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda ilk oturumda yılın teması açıklanacak. Ardından 48 saat boyunca geliştiricilerin kiplerini kurmaları ve oyunlarını geliştirmeleri beklenecek. 2 Şubat Pazar günü saat 15:30’da kapanış oturumunda ise geliştirilen oyunlar sergilenecek. 48 saatlik süre içerisinde oyun geliştirmenin yanı sıra geliştiricilerin ekipler ile birlikte çalışarak iletişim becerisi kazanması amaçlanıyor. Geliştiricilerin tasarladığı oyunlar arasından bir yapım seçilecek ve bu yılki GGJ ATOM 2020’nin kazananı olacak.

Global Game Jam her yıl en büyük bilişim geliştirme etkinlikleri arasında yer almaya ve rekorlar kırmaya devam ediyor. Ayrıca Türkiye Bölge Organizatörü göreviyle birlikte GGJ ATOM her geçen sene başvuru sayısında rekor rakamlara ulaşıyor. 10 Ocak tarihinde sona eren başvuruların ardından Global Game Jam ATOM’a 490 başvuru yapılarak bu yılda rekoru kırmış oldu.

Global Game Jam ATOM 2020 İçin Geri Sayım Sürüyor! Global Game Jam ATOM bu yıl TaleWorlds, Narcade, Alictus, Magiclab ve Casual Monster sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Ayrıca Otto Games, Panteon, Tiramisu ve Digitoy gibi şirketlerde GGJ ATOM’a bu yıl destek verecek. Global Game Jam ATOM bu yılda 31 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında GGJ’nin en deneyimli merkezlerinden biri olarak gerçekleştirilecek.