Ana sayfa Global Haberler Google, Adidas ve EA Sports Güçlerini Birleştirdi!

Google, Adidas ve EA Sports Güçlerini Birleştirdi!

297
Google, Adidas ve EA Sports Güçlerini Birleştirdi!
Google, Adidas ve EA Sports Güçlerini Birleştirdi!

Teknoloji devlerinden Google, oyun sektörünün devlerinden EA Sports ve spor giyim markası Adidas güçlerini birleştiriyor. Google giderek hayatımızın her alanına girmeye başlıyor. Şİmdiyse yeni bir ürün üzerinde çalışıldığını duyurdu. Bunun için ise Google, Adidas ve EA Sports ile işbirliği yapacak. Google ATAP Instagram hesabı üzerinden yayınlanan bir video ile Google’ın, Adidas ürünlerinin içine bir çip yerleştirdiği görülebiliyor. Ayrıca videonun sonunda da EA FIFA Mobile ile ortaklık kurulduğunu da görebiliyoruz.

Hayatımızın her alanında çeşitli ürünlerini kullandığımız arama devi Google’ın Advanced Techonology & Projects ekibi daha önce Project Jackguard isimli akıllı giyim teknolojisini  tasarlamıştı. Bu tasarımda yine en çok tercih edilen markalarla çalışılmıştı. Bunlar Levi’s ve Saint Laurent olarak oldukça göze çarpmıştı. Yine aynı ekip tarafından geliştirilen yeni bir teknoloji için Adidas ve EA Sports ile ortaklık kurulduğunu görüyoruz. Yeni ürünün tanıtımı için verilen tarih ise 10 Mart. Peki bu yeni ürün ne?

Daha önce hayatımıza bu tarz teknolojilerin girdiğini ancak uzun ömürlü olmadığını hatırlatalım. 2006 yılında Nike ve Apple ortaklığıyla Nike+ isimli bir teknoloji hayatımıza girmişti. Bir takip cihazı özelliği taşıyan Nike+, İpod ile eşleştirildiğinde günlük aktiviteleri kaydetmesiyle kısa bir süreliğine de olsa dikkat çekmişti. Daha sonra bu özellik telefonlarda da kullanıldığı için bu ürüne pek de ihtiyaç kalmadı. Bu yüzden hayatımızdaki yeri pek de büyük olmadı.

google-adidas-ve-ea-sports-guclerini-birlestirdi

Google’ın üzerinde çalıştığı cihaz da bir takip cihazı niteliği taşıyor olabilir. Daha önce ortaya çıkan görüntülerde cihazın Android ve iOS modellerinin ikisinde de çalışabileceği görülmüştü. Telefonlarda bulunan Adidas GMR ile eşleşebileceği ve FIFA Mobile oyunuyla da bağlantı kurabileceği iddia edilmişti. Çeşitli kaynaklarca da ürünün sloganının “Gerçek hayatta daha fazla oyna FIFA Mobile Ultimate Takımın daha iyi olsun.” olacağı kesinleştirilmişti.

Yaptığınız aktivitelerin kaydedilmesi ve gerçek hayatta yapacağınız hareketlerin oyununuzu olumlu etkilemesi konsept olarak oldukça ilginç. Bu sayede oyuncuların da dikkati çekilerek daha sağlıklı bir hayat için ufak da olsa bir teşvik yapıldığını söyleyebiliriz. Google, Adidas ve EA Sports ortaklığıyla geliştirilen ürünün tanıtılmasına 3 gün kaldı. Ürünün detaylı olarak anlatılması için 10 Mart tarihinde yapılacak olan lansmanı beklememiz gerekecek.