Ana sayfa Global Haberler Google Oyun Servisini GDC 2019’da Duyuracak

Google Oyun Servisini GDC 2019’da Duyuracak

489
Google Oyun Servisini GDC 2019’da Duyuracak
Google Oyun Servisini GDC 2019’da Duyuracak

Google Oyun Servisini GDC 2019’da Duyuracak! Uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü oyun servisi projesini Google, Mart ayında gerçekleştirilecek olan GDC 2019 (Oyun Geliştiricileri Konferansı) kapsamında duyuracak.

Geçtiğimiz günlerde Oyun Geliştiricileri Konferansı için davetiye gönderimlerine başlayan Google’nin 19 Mart 2019 tarihinde gerçekleştireceği özel etkinlik kapsamında Yeni Oyun Servisini duyurması bekleniyor. Uzun süredir adından söz edilen oyun servisi çalışmalarında sona gelen Google’nin bu programı duyuracağı gündemde ses getirmeye başladı.

Bulut tabanlı bir sisteme sahip olması beklenen oyun servisinin yanı sıra Google Chrome web tarayıcısı üzerinden yüksek kalitede oyun oynanabilen Project Stream projesinin detaylarını da paylaşmıştı. Oyun Geliştiricileri Konferansı ile geniş kapsama sahip ücretli oyun aboneliği sistemi duyurusunu yapmaya hazırlanıyor. Bu platformun yeni bir konsol ile yoksa Chromecast gibi bir ürün üzerinden mi sağlanacağı hakkında henüz net bir bilgi yok.

Yeti” kod ismi ile geliştirdiği projenin denemeleri Google tarafında uzun zamandır sürüyor. 18 – 22 Mart tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek olan Oyun Geliştiricileri Konferansı 2019’da 19 Martta düzenleyeceği etkinlikte konu hakkında detaylar ve tüm yenilikler belirlenmiş olacak.