Ana sayfa Global Haberler Google Play, Oyunlarda Çeşitliliği Teşvik İçin Oyun Girişimini Başlattı

Google Play, Oyunlarda Çeşitliliği Teşvik İçin Oyun Girişimini Başlattı

1231
Google Play, Oyunlarda Çeşitliliği Teşvik için Oyun Girişimini Başlattı
Google Play, Oyunlarda Çeşitliliği Teşvik için Oyun Girişimini Başlattı

Google Play, Oyunlarda Çeşitliliği Teşvik İçin Oyun Girişimini Başlattı! – Hubogi Google’ın uygulama mağaza uygulaması olan Google Play, oyunlarda toplumsal cinsiyete ve çeşitliliğe katkıda bulunmak için “Change the Game” Türkçe anlamı ile Oyunu Değiştir adlı yeni bir girişim başlattı.

Şirket, ABD’deki kadın oyuncuların deneyimlerini ve algılarını incelemek için analitik şirketi olan Newzoo ile kurduğu ortaklık ile mobil oyuncuların tamamını oynayanlar arasından % 49 ‘unun kadın olduğunu keşfetti. Çalışma aynı zamanda kadınların % 64 ‘ünün mobil oyunları diğer platformlara tercih ettiğini ve % 43 ‘ünün haftada beş veya daha fazla mobil oyun oynadığını da belirtiyor. Ayrıca araştırma kadınların eğlence, stres rahatlaması ve keyifli anlar geçirmek için mobil oyunlar oynadığını belirtiyor.

Her ne kadar çok sayıda kadın oyuncu olsa da oyunlar onlara değil erkeklere hitap etmektedir. Google Play içerisinde yer alan ilk 100 hasılatlı oyunun % 44 ‘ünden daha fazlası kadınlar yerine daha çok erkek karakterler içeren simgeler kullanıyor.

Buna karşı mücadele etmek için Google Play, güçlü karakterlerin yer aldığı oyunları vurgulamak için yeni koleksiyonlar ekleyecek. Ayrıca Girls Make Games gibi gruplarla da çalışmalar yapıyor. Girişimin resmi tanıtım videosuna ise aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=IMqq-dBU1_Y