Ana sayfa Global Haberler Google Play Store Küratörlere Emanet

Google Play Store Küratörlere Emanet

998
Google Play Store Küratörlere Emanet
Google Play Store Küratörlere Emanet

Google Play Store Küratörlere Emanet! Google, yeni seçilmiş Play Store paketleri ile yüksek kaliteli uygulamaları bulmayı kolaylaştırıyor. Artık Google Play Store’u kullanan insanların önerileriyle her gün daha iyi uygulamalar ön plana çıkacak.

Google, insanlar tarafından çokça kullanılan kreatif uygulama listesi ile Play Store’a daha fazla sipariş getirdiğini açıkladı. Google yeni bir içerikle “hikayeler” temasına dayalı olarak geçen ay başlayan “Android Mükemmelik” içeriğini Editör’ün Seçimi bölümünde değerlendiriyor.

Bu editoryal sayfalar “Harcamalarınızı 5 bütçeleme takip aplikasyonu ile kontrol altına alın” içeriğinden tutun ” “Mantık Test Yapboz Oyunları” gibi geniş bir yelpazeye sahip. Listeler göreceli olarak kısa ve hızlı girişleri ve zaman zaman “son güncellenmiş” haberleriyle seçimlere yön veriyor.

Bu içeriğin ortalama bir oyuncuyu, oyun ve aplikasyon havuzunda yüksek kalite ürünlerle düşük kalitedeki ürünlerin olduğu bir abirente dönüştürmeden istediği ve aradığı ürüne ulaştırması hedefleniyor. Google yine kendi algoritmik olarak oluşturulan sonuçlarına vurgu yaparken, Editörün Seçimi bölümünde insan küratörlük odağı, Apple’ın iOS 11’indeki gibi insana dokunan bir içeriği oluşturmayı istiyor.