Ana sayfa Global Haberler Google’dan Oyun Piyasasına Yeni Bir Proje

Google’dan Oyun Piyasasına Yeni Bir Proje

742
Googledan Oyun Piyasasına Yeni Bir Proje
Googledan Oyun Piyasasına Yeni Bir Proje

Googledan Oyun Piyasasına Yeni Bir Proje! – Hubogi Her yıl birçok farklı proje ile karşımıza çıkan şirket oyun piyasasında da söz sahibi olmak için kolları sıvadı. Google Yeti adını verdiği oyun servisini yakın zamanda piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Şirketin bu piyasaya girişi üç aşama ile gerçekleşeceği iddia edildi. Şirket bu projesinde Steam benzeri bir oyun platformunun yanı sıra bulut tabanlı oyun platformu ve oyun geliştiricilerinin bir araya geleceği bir platform olmayı planlıyor. Yılın ilk günlerinde The Information tarafından duyurulan Yeti geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen E3 fuarında da çalışmalarını sürdürdü.

Şirket tarafında konu hakkında net bir açıklama henüz yapılmış değil. Planları hakkında sır vermeyen Google’nin konsol olarak mı yoksa servis olarak mı projeyi piyasaya süreceği henüz belli değil. Oyun dünyasına adım atacak olan şirketin konu ile ilgili ayrıntılı açıklama ve tanıtımları önümüzdeki günlerde yapması bekleniyor. Ancak her ne olursa olsun güçlü bir şekilde piyasaya girmek isteyecek olan Google’ın oyun severlere büyük bir yenilik getireceğini söylemek yanlış olmaz.