Ana sayfa Türkiye'den Haberler Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

882
Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı
Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı! – Hubogi 2012 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan Türk mobil oyun şirketi Gram Games, oyun pazarında dünyaca ünlü geliştirici Zynga tarafından nakit 250 milyon dolara satın alındı.

İstanbul ve Londra olmak üzere toplamda iki ofis stüdyosu bulunan Gram Games 1010! ve Six! Gibi bulmaca oyunlarının da üreticisi konumunda yer alıyor. Ayrıca bu iki oyun oldukça popüler ve dünya genelinde 170 milyondan fazla kullanıcı tarafından oynanıyor. Geçtiğimiz yıl geliştirilen Merge Dragons! Oyunu ise en çok kazanan 50 oyun içerisinde yer aldılar.

Gram Games kurucu ortağı ve CEO’su olan Mehmet Ecevit bu satış hakkında şu açıklamaları yaptı; “2012 yılından bugüne başarıyla büyüttüğümüz Gram Games ofislerimizi, çalışma arkadaşlarımızı ve sayısız oyunumuzu Zynga şirketi ile birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın misyonuna oldukça inanıyoruz ve takım ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız”

Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı! Gram Games Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karamancı ise Gram Games’in oyun geliştirmekteki özgün ve etkili yaklaşımını, Zynga’nın uzmanlığıyla birleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Ürettiğimiz “1010!” ve “Six!” gibi oyunlar ile dünyanın en başarılı bulmaca oyunu üreticileri arasında yer alıyoruz. Geçtiğimiz sene “Merge Dragons!” oyunumuz mobil oyun pazarında oldukça ses getirdi. Geliştirdiğimiz oyunlar ile milyonlarca insana ulaşmak istiyoruz. Bizler için bu paylaşım paha biçilmez bir keyif ve motivasyon kaynağı.”

Zynga CEO’su Frank Gibeau ise Gram Games ekibinin özgün ve yaratıcılığının oldukça dikkat çekici olduğuna farklılıklar yarattıklarına değindi. Ayrıca zevkli, oynanması kolay ve bağımlılık yapan oyunlar ürettiklerini de belirtti.