Ana sayfa Global Haberler GTA 5, Satışlarıyla Rekor Kırmaya Devam Ediyor

GTA 5, Satışlarıyla Rekor Kırmaya Devam Ediyor

1263

Grand Theft Auto serisi denildiğinde birçok oyuncunun gözlerindeki ışıltıyı görebilmek elbette mümkün. Yıllardır süre gelen GTA serisi, yepyeni rekorlara serinin son oyunu olan GTA 5 ile devam ediyor.

Rockstar Games’in satışlar hakkında yaptığı açıklama sonrasında söz edilen tutarlar adeta dudak uçuklattı.

Piyasaya çıkalı 3 yıl olan GTA 5, Rockstar Games’in son hit oyunlarından biri olmuş durumda. Keza, bunu satışlarının çok iyi seviyelerde olmasıyla da tasdikler nitelikte.

Grand Theft Auto 5 oyunu 2013 yılında piyasaya çıkmıştı. Durum raporu yayınlayan Take Two, GTA 5 dağıtımının 75 milyona ulaştığını açıkladı. Şöyle bir bakıldığında, Take Two’nun diğer oyunları bu tutarlara yaklaşamıyor bile.

Uzunca bir süredir beklenen Mafia 3, sadece 5 milyonluk bir satış rakamına ulaşmış durumda. Geçtiğimiz senenin sonunda çıkan NBA 2K17 ise sadece 7 milyon satabildi. Sid Meier’s Civilization VI ise 1.5 milyonluk satış ile adeta hayal kırıklığı yarattı.

GTA 5 haricinde saydığımız diğer oyunların satış ve dağıtım sayıları, 100 milyon satan Minecraft ve 83 milyon satan Wii Sports ile aynı kulvarda yarışmasını sağlıyor. Bunun yanında unutmamak lazım ki, GTA 5’in bu kadar fazla satmasının ana sebeplerinden biri de şüphesiz ki GTA Online.

Rockstar Games Hakkında

Rockstar Games, diğer bir adı Rockstar NYC olan, Take-Two Interactive’e bağlı uluslararası video oyun yapımcı firması. Firma ABD New York’ta kurulmuştur. Başta Grand Theft Auto olmak üzere Max Payne, L.A. Noire, The Warriors, Bully, Manhunt, Midnight Club, State of Emergency, ve Red Dead gibi açık dünya ve serbest dolaşımlı oynanışı temel alan oyunlarıyla tanınmıştır.

Rockstar Games 1998’de Sam Houser, Terry Donovan, Dan Houser, Jamie King ve Gary Foreman tarafından kuruldu.