Ana sayfa Espor HomeSweetHome Etkinliği 320 Bin Dolar Ödül Havuzu ile Geliyor

HomeSweetHome Etkinliği 320 Bin Dolar Ödül Havuzu ile Geliyor

182
HUBOGI-homesweethome-etkinligi-320-bin-dolar-odul-havuzu-ile-geliyor

United Masters League’in de sahibi olan dev espor data şirketi GRID, HomeSweetHome adında bir turnuva düzenlediğini açıkladı. Turnuvanın ödül havuzu ise 320 bin dolar olacak.

Koronavirüs nedeniyle iptal edilen birçok offline etkinliğin ardından, hem insanların evde kalması hem de oyun dünyasının geride kalmaması adına son günlerde birçok online etkinlik düzenleniyor. HomeSweetHome etkinliği ise bu online etkinlikler arasında yerini almaya hazırlanıyor.

Espor data şirketi GRID önümüzdeki iki ay boyunca her biri 40.000 dolar değerinde olan sekiz turnuva organize etmeye hazırlanıyor. Bu projenin ortaya çıkma neden,, koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında ertelenen ve iptal edilen turnuvaların yarattığı boşluğu aratmamak oldu.

Relog Media tarafından finanse edilen HomeSweetHome turnuvası tek eleme playofflarına gidecek olan çift eleme grubu aşamasıyla oyuncular ve izleyicilerle buluşacak. 16 katılımcı takımın yarışacağı organizasyonda toplamda sekiz farklı turnuva gerçekleşecek. Turnuvaların birincisine 30.000 dolarlık ödülü verilecek. Bunun yanında her aşamada belirlenecek ikinci de 10.000 dolar ile ödüllendirilecek.

HomeSweetHome etkinliği turnuvalarına katılacak takımlar belli oluyor

Espor dünyasında iptal olan bütün offline etkinlikler bir şekilde telafi edilmeye çalışılıyor. Oyun dünyasındaki hareketliliğin azalmaması adına düzenlenen yeni online etkinliklerin ise ödül havuzu gün geçtikçe artıyor.

Bu etkinliklerden biri olan HomeSweetHome etkinliğine katılacak takımların birkaçı şimdiden belli oldu. Turnuvaya katılımı kesin olan ilk takımlar GODSENT, North ve forZe oldu. Önümüzdeki günlerde daha fazla katılımcı takımın açıklanması bekliyor. GRID bu organizasyon süresince devam edecek olan Pro League ile çakışmaları önlemek için bu süreci ESL ile birlikte yürütmeye hazırlanıyor.

HomeSweetHome online turnuva serisinin ilk ayağının düzenleneceği tarihler 31 Mart ve 5 Nisan tarihleri arasında olacak. Haftada altı gün devam edecek olan turnuva son haftası olan 19-24 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Turnuvanın olduğu her haftanın altı günü karşılaşmalar devam edecek.