Ana sayfa Global Haberler HTC Yeni VR Ekipmanı Üretmek İçin Çalışıyor

HTC Yeni VR Ekipmanı Üretmek İçin Çalışıyor

1182
HTC Yeni VR Ekipmanı
HTC Yeni VR Ekipmanı

Akıllı Telefon üreticisi HTC yeni VR ekipmanı üzerinde çalışıyor. CNET‘te yayınlanan habere göre Samsung’un Galaxy VR’ı kadar basit olmayacak ve HTC’nin yeni amiral gemisi U Ultra’ya uyumlu olacak. Tayvan merkezli HTC’in CFO’su Chialin Chang, U Ultra’ya uyumlu olacak ekipmanla ilgili bilgi verirken, ne zaman satışa sunulacağı hakkında ayrıntılara girmedi.

HTC Yeni VR Ekipmanı
HTC Yeni VR Ekipmanı üzerinde çalışıyor

Samsung, Gear VR ekipmanı için 5 milyondan fazla satış adedi duyurmuştu. HTC’nin VR ünitesi ise PC tabanlı VR’lara göre daha hızlı yayılmıştı. Yeni cihaz muhtemelen Samsung Gear VR ve Google Daydream View ile rekabet edecek. Chang, HTC’nin Gear VR ve PC tabanlı sistemler gibi çözümler arasındaki boşluğu doldurmayı planladığını söyledi. HTC, aslında ilk Daydream View uyumlu cihaz olan Google Pixel’ı üretiyor.

HTC, 2016 baharında PC’ler için HTC Vive VR kulaklık setini piyasaya sürdü. SuperData Research analisti Stephanie Llamas, yaptığı açıklamada, Vive’in şu ana kadar pazardaki lider marka olduğunu söyledi. Llamas, “Tüketici VR’ı mobil ortamda benimseyecek ve HTC, bu büyümeye içerisinde hem kendine yer edinecek hem de teknolojisini ileri taşıyacak.” “Pixel ve U Ultra ile mobil cihazlarda önemli bir yer edinmenin ve mobil VR dalgasına binmenin bir yolunu buldular.”

HTC, 2016 yılında 420,000 Vive kulaklık sattı ve SuperData, 2017’de yaklaşık 1,34 milyon adet satacağını düşünüyor.