Ana sayfa Global Haberler Humble Bundle, Milyon Dolarlık Yatırımlarıyla Geliştiricilere Destek Oluyor

Humble Bundle, Milyon Dolarlık Yatırımlarıyla Geliştiricilere Destek Oluyor

1188
Humble Bundle Milyon Dolarlık Yatırım

Oyun sektörü içerisinde yer alan ve kendini gamer olarak nitelendiren herkes, Humble Bundle’dan haberdardır. Hem ucuz fiyata oyun almak hem de aldığınız oyuna ödediğiniz tutarın bir kısmının, yardım kuruluşlarını gittiğini bilmek de, oyuncuları buraya yönlendiren etkenler arasında.

Ucuz oyun sahibi olma ve yardım kuruluşlarına yardım etme dışında HB, şimdi de oyun geliştiricilerine yardım etmek için kolları sıvadı.

Humble Bundle tarafından yapılan açıklama ile “büyük ve küçük oyunlar için milyon dolarlık yatırımı” duyuruldu. Bu açıklamaya göre firma, PC platformu başta olmak üzere diğer platformlar için de geliştirilen birçok oyuna destek verecek.

Dağıtıcılık için Humble Bundle’ı seçen geliştiriciler, istediği dağıtım şekline göre firma ile iletişime geçebilecek ve Humble Bundle’dan yerelleştirme, pazarlama ve dağıtım gibi birçok alanda yardım alabilecekler.

Humble Bundle’ın şuan dağıtıcılığını yaptığı ilk 7 oyunu, bulundukları platformların detayları ile aşağıda görebilirsiniz:

HackyZack – 2017

Platformlar: Windows, Mac ve Linux (daha sonradan da Xbox One)

 

A Hat in Time – 2017

Platformlar: Windows ve Mac OSX

 

Keyboard Sports – 2017 Güz

Platformlar: Windows, Mac ve Linux

 

No Truce with the Furies – 2017 Sonu

Platformlar: Windows

 

Scorn – 2017 Son Çeyrek

Platformlar: Windows

 

Staxel – 2017 3. Çeyrek

Platformlar: Windows

 

Ikenfell – 2018 Yaz

Platformlar: Windows ve Mac OSX

Humble Bundle Hakkında

Humble Bundle, bilgisayar oyunları meraklılarının diledikleri kadar bağış yaparak veya belirlenen fırsatları değerlendirerek orijinal oyunları DRM koruması olmaksızın satın alabildikleri bağımsız bir platformdur.

HB ilk kurulduğunda bağımsız geliştiricilere destek olmak amacıyla yola çıkan bir internet sitesi girişimiydi. Kuruluşta Humble Bundle’ın asıl amacı bağımsız oyun geliştiricilerine destek olmak ve istenilen kadar ödeme karşılığında bu geliştiricilerin ürettikleri oyunları bilgisayar oyuncularıyla paylaşmaktı. Bu sırada geliştirilen bağış projesi yardımıyla özgür yazılımlara ve bazı hayır kurumlarına yardım yapılacaktı. HB projesi kısa süre içerisinde büyük bir çevre tarafından ilgi gördü ve milyon dolarları aşan bağışlar yapıldı.

Yapılan bu büyük bağışları görünce bağımsız geliştiriciler haricindeki firmalarda Humble Bundle içerisinde yer almaya başladı. Oyuncular yapacakları bağış miktarını belirliyor, bu bağışın nereye yapılacağını seçenekler arasından seçiyor ve böylece hem hayır işi yapıp hem de orijinal değerinin çok altında etiket fiyatına orijinal oyun sahibi oluyordu.

Humble Bundle’ın diğer girişimlerden en büyük farklılıklarından biri de yine oyunların çapraz platformlar için sunmuş olduğu destektir. HB’den alınan oyunlar Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemleri üzerinde sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Humble Bundle efsanesi artık eskisi kadar aktif olmasa dahi hali kendi web sitesi üzerinden kullanılabiliyor ve ilginç fırsatlar oyun severlerin karşısına çıkabiliyor.