Ana sayfa Global Haberler IMGA Türk Oyun Geliştiricilerini Çağırıyor

IMGA Türk Oyun Geliştiricilerini Çağırıyor

IMGA Türk Oyun Geliştiricilerini Çağırıyor!  IMGA Orta Doğu Kuzey Afrika'daki ikincisini gerçekleştireceği mobil oyun ödüllerini duyurdu! (Uluslararası Mobil Oyun Ödülleri) Bölgedeki en iyi mobil oyunları belirleyen ve küresel çapta tanınmış ödüllerden biri olan 2. IMGA, MENA bölgesi için startını verdi. Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da bulunan mobil ve VR oyun geliştiricileri, stüdyoları ve yayıncılar oyunlarını görücüye çıkarmak için davet ediliyor. Ödül için son başvuru tarihi ise; 22 Ağustos 2017. Haberin güzel tarafı ise Türk oyun firmaları da yarışmaya katılmaları için davet ediliyor!

1391
IMGA Türk Oyun Geliştiricilerini Çağırıyor
IMGA Türk Oyun Geliştiricilerini Çağırıyor

IMGA Türk Oyun Geliştiricilerini Çağırıyor!  IMGA Orta Doğu Kuzey Afrika’daki ikincisini gerçekleştireceği mobil oyun ödüllerini duyurdu! (Uluslararası Mobil Oyun Ödülleri) Bölgedeki en iyi mobil oyunları belirleyen ve küresel çapta tanınmış ödüllerden biri olan 2. IMGA, MENA bölgesi için startını verdi. Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da bulunan mobil ve VR oyun geliştiricileri, stüdyoları ve yayıncılar oyunlarını görücüye çıkarmak için davet ediliyor. Ödül için son başvuru tarihi ise; 22 Ağustos 2017. Haberin güzel tarafı ise Türk oyun firmaları da yarışmaya katılmaları için davet ediliyor!

IMGA, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da yapılan en iyi mobil oyunlarını ödüllendiren bir yarış programıdır.. Türk Oyun Geliştiricileri de, en iyi mobil oyun ödüllerini almak için bu yarışmaya katılabilirler! İşte bu güzel haber! İkinci güzel haber ise katılım şartları. Tamamen ücretsiz olan yarışmaya katılmak oldukça kolay. Ödül için son başvuru tarihi; 22 Ağustos 2017. Ödül töreni Ürdün Oyun Zirvesi 2017 sırasında Amman’da gerçekleştirecek. Katılmak isteyen firmalar linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilir. http://mena.imgawards.com/

“MENA bölgesindeki 1. IMGA ödül töreni ve yarışması bize bölgedeki muazzam yetenekli yapımcı firmaları görme şansı tanıdı, fakat 2. IMGA ise bunun aslında sadece buzdağının görünen kısmı olduğunu kanıtlar nitelikte olacak gibi duruyor! Eğer siz de Orta Doğu yani MENA adını verdiğimiz bölgede faaliyet gösteriyor iseniz mutlaka bu yarışmaya katılın!” Maarten Noyons, Genel Müdür ve IMGA’nın kurucusu.

Ödül töreni ve akabinde yapılacak parti bölgedeki önde gelen oyun etkinliklerinden biri olan Ürdün Oyun Zirvesi 2017 sırasında Amman’da olacak.

IMGA TÜRK OYUN GELİŞTİRİCİLERİNİ ÇAĞIRIYOR!

Geçen yıl açılışı yapılan IMGA MENA yarışmasında on beş farklı ülkeden yaklaşık 100 oyun sunuldu. 8 geliştirici, Qutopia, Liyla ve The Shadows of War ve PolyBlast gibi oyunlar, 43 aday oyun arasından sıyrılarak ödül aldı.

IMGA Türk Oyun Geliştiricilerini Çağırıyor! Yarışmaya katılacak tüm oyun ve firmalar, yarışma sırasında online jüriler tarafından değerlendirilecek. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki en iyi oyun uzmanlarından oluşan bir jüri daha sonra kazananları seçecek. Ödül alan oyunların San Francisco’daki 14. IMGA Global Ödül yarışması sırasında otomatik olarak başka bir ödül kazanma şansı daha olacak. Önemli bir konu ise; aday olarak yarışmaya katılacak oyunların ya Mayıs 2016’dan sonra yayınlanmış olması ya ya henüz yayınlanmamış olması gerekmektedir. Katılabilecek ülkeler; Cezayir, Bahreyn, Mısır, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkiye.

IMGA Hakkında

2004’te kurulan IMGA, en uzun süredir devam eden mobil oyunlar ödül programıdır. Uzun tarihçesi ve sektör uzmanı jüri heyeti sayesinde Angry Birds, Badland ve Monument Valley gibi çok başarılı olmuş mobil oyunların yolunu açmıştır.

Telefon: +33 966 883 199

Kontak: Anne CHABOT – anne@imgawards.com