Ana sayfa Global Haberler İngiliz E-Spor Derneği Başkan Vekili Olarak Milletvekili Atadı!

İngiliz E-Spor Derneği Başkan Vekili Olarak Milletvekili Atadı!

931
İngiliz E-Spor Derneği Başkan Vekili Olarak Milletvekili Atadı
İngiliz E-Spor Derneği Başkan Vekili Olarak Milletvekili Atadı

İngiliz E-Spor Derneği Başkan Vekili Olarak Milletvekili Atadı! – Hubogi E-Spor’a ülke yönetimlerinin desteği her geçen gün daha da artıyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da BTK sempozyumun da Türkiye E-Spor Federasyonu kurulacak haberi, bugün ise Britanya Milletvekilinin İngiliz E-Spor Derneği Başkan vekilliğine atanması E-Spor’a olan önemin arttığının göstergesi demek yanlış olmaz.

Britanya Milletvekili Ed Vaizey, alınan karar ile İngiliz E-Spor Derneği Başkan yardımcılığı görevini aldı. Vaizey, 2010 – 2016 yılları arasında Kültür Bakanı olarak çalışmıştı ve hükümet düzeyinde İngiltere oyun endüstrisinin tartışmasız en büyük savunucusu oldu. Görev süresi boyunca oyun endüstrisine vergi indirimi sağlamıştı.

İngiliz E-Spor Derneği, 2016 yılında kurulan bir organizasyon olduğunu ve kar amacı gütmeden gelişmekte olan sektörü bilinçlendirmek ve bu sektörü desteklemek için var olduklarını belirtti.

Vaizey, “İngiliz E-Spor Birliği’ne Başkan Yardımcısı olarak katıldım, çünkü E-Spor’un İngiltere ve tüm dünyada büyük bir geleceğe sahip olduğuna inanıyorum” dedi. Ayrıca “Gördüğüm en hızlı büyüyen endüstrilerden biri olan E-Spor’un İngiltere’de ön planda olmasını istiyorum. Burada gerçek bir fırsat var, sanayi büyüyor ve binlerce insan bu sisteme dahil oluyor. Birleşik Krallığın bu sisteme dahil olabileceğini düşünüyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

İngiliz E-Spor Derneği Başkan Vekili Olarak Milletvekili Atadı! Ülkemizde ve dünyada E-Spor ve oyun sektörüne olan önem her geçen gün artıyor. Hükümetlerin E-Spor’a destek vermesi, E-Spor müsabakalarının Olimpiyat oyunlarında yer almasının konuşulması bunun birkaç göstergesi. Gelecek ne gösterir bilinmez fakat E-Spor ve oyun sektörünün gelişimini emin adımlarla sürdüreceği kesin diyebiliriz.