Ana sayfa Global Haberler İran Şiddeti Körüklediğine İnandığı Clash of Clans’ı Yasakladı!

İran Şiddeti Körüklediğine İnandığı Clash of Clans’ı Yasakladı!

Bir Oyun Aşiret Çatışmalarına Neden Olabilir mi?

2608
iran, supercell, clash of clans
iran, supercell, clash of clans

Şiddeti Körüklediğine İnanılan Clash of Clans’ı Yasakladı! 2016’nın sonlarında, İran Adalet Shirt Bakanlığı, Clash of Clans’ı ülkeden engelledi, çünkü ülkedeki psikologlar oyunun şiddeti teşvik ettiğine ve “aşiret çatışması” körüklediğini söylüyor. Ayrıca, diğer bulguların yanı sıra, psikologların oyuna bağımlı olduğuna inanılan gençlerin ailevi Ta??nd? yaşamını olumsuz yönde etkilediğini belirtiyorlar. Bu yılın başlarında iran’da mobil oyuncuların yaklaşık üçte ikisi Clash of Clans oyuncusuydu. Bu kararla oyuncuların da sevdiği bir oyun ülkede yasaklandı.

Bir Oyun Aşiret Çatışmalarına Neden Olabilir mi?

Oyuncular ilk önce oyuna erişimde zorluk yaşadıklarını bildirdiler ve daha sonra uygulama, İran’ın en popüler üçüncü parti uygulama mağazası Cafe Bazaar’dan kaldırılarak yasaklandı (ki oyun Baharda uygulama mağazasına yüklenmişti). Yargı Kararları, strategy. Cezai İçerik Veya Örnek Belirleme Komitesi oyunun kaldırılmasına ilişkin tavsiyede bulunulduktan sonra harekete geçti. ?ampiyonu Düzenleyici organ, oyun hakkında psikologlardan bir rapor aldı.

Ağustos Riot’un ayında İran, güvenlik kaygılarından ötürü Pokémon’u yasaklayan ilk ülke oldu. Dünyanın farklı yerlerinden gelen Pokemon ile ilgili zararlı görülen nedenler İran’da da ortak paydada buluştu. İran’daki oyun topluluğunda Supercell’in diğer oyunu olan Clash Royale konusunda yasaklanma söylentileri var.

Peki Diğer Strateji Oyunları Tehlike Altında mı?

Bu hareket, şu anda İslam Cumhuriyetinde yayınlanan diğer strateji oyunlarını da tehdit etmeye başladı. Özellikle yıllardır popüler olan ve Elex-Tech tarafından yayınlanan Clash of Ganancias? Kings’in de Clash of Clans gibi nedenlerden yasaklanması gündeme geldi. Bu durum ülkede Facebook, Twitter ve YouTube gibi dijital platformların sıkı şekilde filtrelendiği için aslında hiç de şaşırtıcı di değil.

Supercell, iran pazarına Clash of Clans’ın yerelleştirilmiş bir versiyonuyla girmeden önce, İranlı oyuncular yabancı ülkelerin uygulama mağazaları aracılığıyla oyuna girmişti 2016 ve ülkenin karaborsasında toplu olarak tedarik edilen hediye kartlarıyla oyun içi satın alımlar yapıyordu. Yerelleştirilmiş versiyon, İranlıların yerel para birimi olan Riyali kullanarak oyun içi eşyalar ve yükseltmeler için ödeme yapmasına izin verdi. Fakat bu durum, Clash of Clans 1. yılını dolduramadan oyuncuları oyunu oynamak için çok tanıdıkları karaborsaya geri dönmek zorunda bıraktı.