Ana sayfa Global Haberler Oyun Firmalarındaki İşten Çıkarmalarda Son Durak Perfect World

Oyun Firmalarındaki İşten Çıkarmalarda Son Durak Perfect World

1199
Perfect World
Perfect World işten çıkarmalarla gündemde

Bir başka oyun firması daha ekibini azaltıyor! Star Trek Online, Neverwinter gibi MMO oyunlarının yapımcısı Perfect World, 30’a yakın çalışanını işten çıkaracağını doğruladı. Star Trek topluluk yöneticilerinin de içinde olduğu işten çıkarmalarda Star Trek’in yapımcı tarafına dokunulmayacağı açıklandı. Bu açıklama Star Trek ve diğer oyunların şimdilik destekleneceği ve herhangi bir oyun kapatmanın gündemde olmadığını gösteriyor.

 

Perfect World
Perfect World Star Trek Online

Şirket sözcüsü yaptığı açıkmalamada, “Bu işten çıkarmalar oyunların son kullanıcıya iletilmesinde bir sorun çıkarmayacak. Perfect World tüm dünyadan 1000’e yakın çalışanıyla oyuncuların gözdesi olan oyunlarını sunmaya devam edecek. Farklı ülke ve kültürlerden gelen çalışanlarımıza yarattıkları sinerji için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş bulm süreçlerinde de arkalarında olacağımızı belirtmek istiyorum” diyor.

Perfect World
Perfect World 2016’da Star Trek Online’ı PS4 ve Xbox One’a çıkardı

Star Trek Online 2010 yılında PC için çıkmış, uzun bir aradan sonra konsollar için de 2016’da yayınlanmıştı. Ekim’de Playstation 4 ve Xbox One konsollarında çıkan oyun, 1.1 milyon oyuncuyu oyuna sokarak şirketin hedeflerinde önemli bir rakama ulaşmasını sağlamıştı. Ama bu başarı yine de 2017’deki şirketin işten çıkarmalarının önüne geçemedi. Daha önce Goodgame Studios’un haberini okumuştuk, Perfect World sıradaki oyun firması oldu. Bu işten çıkarmalar global anlamda bir sıkıntı mı yoksa firmaların kendi kendilerine aldıkları kararlar mı ileriki dönemde farklı oyun firmalarından gelecek haberlere göre şekillenecek.