Ana sayfa Global Haberler Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali Ayrıntıları Açıklandı

Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali Ayrıntıları Açıklandı

616
Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali Ayrıntıları Açıklandı
Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali Ayrıntıları Açıklandı

Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali Ayrıntıları Açıklandı! Oyun sektörünün ülkemizde de gelişimi oldukça hızlı ilerliyor. İstanbul dışında başta Ankara olmak üzere birçok şehirde etkinlik ve organizasyonlar düzenleniyor. Bu etkinliklere eklenecek olan Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali ayrıntıları açıklandı.

İzmir’de gerçekleştirilecek olan Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali İzmir’in ilk oyun ve oyunculuk festivali olma özelliğini de taşıyacak. Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali lansman toplantısında etkinlik hakkında ayrıntılar açıklandı. Lansmanda konuşma yapan Karşıyaka Belediye Başkan adayı Dr. Cemil Tugay, “İzmir konumu ve genç nüfusu ile dinamik bir şehir. Bizde onlara yönelik neler yapabiliriz düşüncesini değerlendirirken İstanbul’da düzenlenen oyun festivalleri İzmirimizde de olmalı diyerek çalışmalara başladık.”  Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Lansman toplantısında oyun yayıncısı Can Sungur da açıklamalarda bulundu. Sungur, “Ülke çapında ses getirecek bu festivale Karşıyakalı ve tüm İzmirlilerin yoğun ilgi göstereceğine eminim.” açıklamasında bulundu.

İzmir’in ilk oyun ve oyunculuk festivali olan Karşıyaka Oyun ve Espor Festivali 8 – 9 Haziran 2019 tarihinde Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.