Ana sayfa Global Haberler King Analiz Firması Omniata’yı Satın Aldı

King Analiz Firması Omniata’yı Satın Aldı

Günün ikinci King haberi, Venturebeat tarafından doğrulandı, Mobil oyun yayıncısı King Omniata'yı satın aldı.

1189
King Omniata Satın Alması Gerçekleşti
King Omniata'yı Satın Aldı

Günün ikinci King haberi, Venturebeat tarafından doğrulandı, Mobil oyun yayıncısı King Omniata’yı satın aldı.

Daha önce sektörel dedikodularda Candy Crush Saga geliştiricisinin şirketi satın aldığı ve diğer stüdyoların Omniata hizmetlerini kullanmasını durdurduğu söylentileri dolaşıyordu. Omniata’nın son aylarda sessiz kalması, çalıştığı geliştiriciler tarafında da sıkıntı yaratmaya başlamıştı.

King Omniata'yı Satın Aldı
Omniata Ceo’su Alex Arias

Satın alım doğrulandı

Gelen haberler King tarafından Venturebeat’e yapılan açıklamayla doğrulanmış oldu. Şirket sözcüsü “Omniata’yı satın aldığımızı doğrulayabiliriz” dedi. “Omniata, King’in analitik ve teknoloji yeteneklerine eklenecek mükemmel bir takım ve kanıtlanmış bir platform.”

Anlaşma şartları ve maliyeti açıklanmadı. Omniata’nın üçüncü parti firmalara kullanıp kullanamayacağı, mevcut müşteriler için bunun ne anlama geldiği henüz açık değil. Omniata ile çalışan bazı önemli firmalar, Rovio, EA Mobile, Social Point ve Miniclip’i içeriyor.

Omniata, Alex Arias liderliğinde, 2014 yılında Digital Chocolate ve EA çalışanlarından bir araya gelen bir ekip tarafından, Helsinki ve San Francisco’da ofisleri ile birlikte kurulmuştu. Omniata takımı Mart 2014’te 5,2 milyon dolarlık bir yatırımla şirketin toplam yatırımını 6,8 milyon dolara çıkarmıştı.