Ana sayfa Global Haberler Kojima Konami Ekibi Üyelerine Teşekkür Mesajı Gönderdi

Kojima Konami Ekibi Üyelerine Teşekkür Mesajı Gönderdi

1067
Kojima Konami Ekibi Üyelerine Teşekkür Mesajı Gönderdi
Kojima Konami Ekibi Üyelerine Teşekkür Mesajı Gönderdi

Kojima Konami Ekibi Üyelerine Teşekkür Mesajı Gönderdi! 1963 doğumlu oyun endüstrisinin en önemli yapımcılarından olan Hideo Kojima son yıllar Konami ile aralarındaki diyalog oldukça kızışmış bir halde geçti ve Konami ile Hideo Kojima yollarını ayırmıştı. Ayrılık sonrası dönemde Konami hakkında çıkan tatsız söylentilerin yanı sıra, Kojima kendi ekibini kurarak yoluna bu şekilde devam etme kararıyla oyun endüstrisine dönüş yaptı. Fakat dün efsane yapımcı Kojima bir web sitesi üzerinden verdiği röportajında Konami’ye Japonca “minnettar olmak” anlamına gelen “kansha shite iru” ile başlayan cümlesinde “onlara minnettar olduğunu kendisinin her isteğini yerine getirip kabul ettiklerini” ekledi.

Konami ile ayrılığının ardından kurduğu ekibine oyun endüstrisinin en önemli isimlerinin başında gelen ve Konami çalışanları olan sanat yönetmeni Yoji Shinkawa, yapımcı Ken-Ishiro Imaizumi, asistan Ayako Terashima ve belki de en fazla ses getireni eski Konami Avrupa başkanı Shinji Hirano’yu kendi ekibine kattı. Bu isimler yetmezmiş gibi ekibini büyütmeye devam eden Kojima son olarak da Masaki Saito ve Jackie Tan ile anlaşarak oyun endüstrisinin All Star kadrosunu oluşturmakta kararlı gibi gözüküyor.

Kojima Konami Ekibi Üyelerine Teşekkür Mesajı Gönderdi! Oyun yapımcılığın en efsane ismi yıllara meydan okuyarak üreticiliğe devam etme konusunda iddialı bir tavırda olduğu kesin. Metal Gear gibi bir efsane oyun ile adı özdeşleşmiş Hideo Kojima bakalım bu efsanevi kadrosu ile Kojima Productions çatısı altında nasıl yapımlar ile bizlerle olacak. Öte yandan Kojima’dan sonra önemli kayıplar yaşayan Konami’nin nasıl bir strateji uygulayacağını ve neler yapacağını önümüzdeki günler gösterecek.