Ana sayfa Global Haberler Konami Yeni Oyunu ile Düşüşte!

Konami Yeni Oyunu ile Düşüşte!

649
Konami Yeni Oyunu ile Düşüşte!
Konami Yeni Oyunu ile Düşüşte!

Konami Yeni Oyunu ile Düşüşte! – Hubogi Oyun severlerin en çok oynadığı oyunlar arasında yer alan efsanevi yapım Pro Evolution Soccer 2019’un dünya genelinde kutulu satışları geçmiş yıllara göre büyük düşüşte.

Konami’nin en önemli yapımları arasında yer alan Pro Evolution Soccer ya da diğer bir deyiş ile PES 2019 geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinde tüm dünyada satışa sunulmuştu. Ancak Chart-Track araştırma şirketinin verilerine göre Pro Evolution Soccer 2019’un kutulu sürümü geçmiş yıla göre % 42’lik oran ile daha az sattı.

Dijital oyun satışlarının fiziksel ya da diğer adı ile kutulu oyun satışlarının önüne geçtiğini söylemek yanlış olmaz. Ancak bu durum Konami için normal kabul edilemez. Pro Evolution Soccer 2019’un yüzde 42’lik düşüşü şirket için hiçte iyiye işaret bir durum değil.

Konami’nin bu düşüşü yaşamasının en büyük nedenleri arasında Pro Evolution Soccer 2019’da yer alan Şampiyonlar Ligi lisansını en büyük rakibi EA Sports FIFA serisine kaptırmış olması gösterilebilir. Bunun yanı sıra birçok farklı lisansı da FIFA 2019 oyununun alması ile PES 2019 satışları büyük bir düşüş gördü. Ancak tüm bunlara rağmen oyun en çok satan oyunlar listesinde üst sıralardaki yerini halen koruyor.