Ana sayfa Global Haberler Kongregate Synapse Games’i Satın Aldı

Kongregate Synapse Games’i Satın Aldı

1119
Kongregate Synapse Games'i Satın Aldı
Kongregate Synapse Games'i Satın Aldı

Kongregate Synapse Games’i Satın Aldı – Hubogi Mobil oyun yayıncı olan Kongregate, Spellstone geliştiricisi Symapse Game’in tamamını açıklanmayan bir miktara satın aldığı açıklandı.

Bu satın alma sonucunda Synapse markası Amerika Birleşik Devletleri Chicago eyaletinde bağımsız bir stüdyo olarak çalışmaya devam edecek. Bu stüdyo Fox’un Family Guy’sından karakterlerin yer aldığı mega lisanslı Animation Showdown, birçok farklı projeden sorumlu. Kongregate kurucularından aynı zamanda şirketin CEO’su olan Emily Greer, “Synapse, Kongregate.com’da katılımcıların ve ziyaretçilerin büyük varlığı ve güçlü destekleri ile yıllarca Kongregate ailesinin bir üyesi gibi hissettim. Son dönemlerdeki mobil gelişme  ve genişleme ile de nihayetinde heyecanlandıran sonuçlar ortaya çıktı.” Diyerek açıklama yaptı. Ayrıca “oyunculara olan güçlü bağlılığımızı ve oyun endüstrisinde yenilikler için web, mobil, bilgisayar ve yeni platformlar üzerinde baskı yapmaya devam etme isteğimizi paylaştılar.” Diye sözlerini tamamladı.

Kongregate Synapse Games’i Satın Aldı Synapse Games’in kurucu ortaklarından aynı zamanda da CEO’su olan Alex Recep ise “Kongregate altı yıldan fazla bir süredir Synapse Games için önemli bir stratejik ortak oldu.” Dedi. “Synapse’in büyümesi için kritik öneme sahipleri; oyunlara, geliştiricilere ve müthiş oyuncu kitlesi olan bir şirketle güç birliği yapmak heyecan verici bir şey.” Diyerek Reeve sözlerini tamamladı.

Satın almasını Kongregate’in 2017 yılı boyunca planladığı büyüme stratejisi içerisinde yer aldığını aynı zamanda geliştiricilerin ve yeni kalıcı ilişkilerin kurulmasının daha sonraki adım olduğunu Greer konuşmasının sonuna ekledi.