Ana sayfa Türkiye'den Haberler Kristal Piksel İçin Başvurular Başladı

Kristal Piksel İçin Başvurular Başladı

1013
Kristal Piksel İçin Başvurular Başladı
Kristal Piksel İçin Başvurular Başladı

Kristal Piksel İçin Başvurular Başladı – Hubogi Ülkemizde 2012 yılından bu yana düzenlenen organizasyon orijinal fikre sahip oyunların bulunup ödüllendirilmesi ve yerli yapımların desteklenmesi amacıyla düzenleniyor. Bu yılki tören içinde başvurular resmi olarak başladığı duyuruldu.

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Aralık ayı içerisinde Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM birlikteliğiyle İstanbul’da İstanbl Kongre Merkezinde düzenlenecek.

Her ölçekten oyun geliştiricilerini ödül törenine katılımcı olmasını isteyen organizasyon Türk yapımlarını destekleyerek dünya ve akademik alanda önemli isimlerden oluşan jüri ile 11 farklı oyun dalında ödül verecek. Bu jüri üyelerinden bazıları ise şu şekilde:

  • Bahçeşehir Üni. Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başk. Yard. Doç. Dr. Elif Sürer
  • Hacettepe Üni. Bilgisayar ve Öğretim Tekn. Eğitimi Böl. Başk. Yard. Prof. Dr. Hakan Tüzün
  • Turkcell Paycell Gaming Ürün Yön. Abdullah Gökçe
  • Digitoy Games Kurucu Ortağı Can Erçelebi

ve jüri üyeleri benzer alanlardan isimler diğer üyeler ile birlikte toplamda 12 kişiden oluşuyor.

Kristal Piksel İçin Başvurular Başladı Katılımcı olmak için gerekli kural oldukça basit, katılımcının geliştirmiş olduğu oyunun her türlü fikri mülkiyeti sahibi olması ve oyunun tamamen özgün olmasının yanı sıra 1 Kasım 2015 ile 1 Kasım 2017 tarihleri arasında yayınlanmış bir oyun olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan her katılımcı Kristal Piksel Video Oyun Ödüllerine aday gösterilecektir.

Kristal Piksel Video Oyun Ödüllerine başvuruda bulunmak için organizasyonun resmi sayfası üzerinden sunulan formu doldurarak 1 Kasım 2017 Çarşamba gününe kadar başvuruda bulunulabilir.