Ana sayfa Türkiye'den Haberler Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

1598
Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor!
Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Kristal Piksel Ödülleri Sahiplerini Buluyor! – Hubogi Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliği ile Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğinde 8 Aralık tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak olan törende Türkiye’nin en iyi oyunları ödüllerine kavuşacak.

Ödül töreni kapsamında 1 Kasım tarihine kadar süren başvurular sonucunda İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan finale kalan isimlerde belirlendi. Jüri üyelerinin kararı sonucunda ödül töreninde finale PC, mobil ve konsol gibi platformlardan olmak üzere 53 geliştirici arasından 24 ‘ü aday gösterildi.

Finalistlerin belirlenmesinin ardından Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, “En büyük ihtiyacı nitelikli insan kaynağı olan sektörümüzde, geliştiricilerin sektöre olan aidiyet ve inançlarının artması oldukça önemli. Kristal Piksel bu anlamda güçlü bir motive kaynağı. Başarıların herkesin önünde takdir edilmesi, sektöre ilişkin negatif algının değişmesi, oyun stüdyolarının ve geliştiricilerin yeni ve başarılı işler yapmalarına zemin oluşturuyor.” dedi.

Ödüle layık görülen oyunlar ödül sponsorlarının vermiş olduğu ödüllerin yanı sıra Kristal Piksel Jürisi tarafından “Yılın Oyunu” seçilen oyun, Casual Connect Europe kapsamında gerçekleştirilen Indie Prize yarışmasına ön elemeye katılmadan direk gidecek. Geliştiricilere ise etkinlik için iki adet “all-access pass” bilet ve etkinlik boyunca ücretsiz konaklama verilecek.

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında 8 Aralık Cuma günü Saat 11:00 ‘de gerçekleştirilecek.