Ana sayfa Global Haberler League of Legends 10. Yılını Kutluyor

League of Legends 10. Yılını Kutluyor

League of Legends 10. Yılını Kutluyor! League of Legends önümüzdeki sonbahar sezonu için 420 bin dolarlık ödül havuzunu duyurdu. Oynanış ve grafikleriyle milyonlarca oyuncu kazanan League of Legends kazandığı büyük başarıyı kutlamak için 16 Ekimde toplanacak.

402
League of Legends 10. Yılını Kutluyor
League of Legends 10. Yılını Kutluyor

League of Legends 10. Yılını Kutluyor! League of Legends önümüzdeki sonbahar sezonu için 420 bin dolarlık ödül havuzunu duyurdu. Oynanış ve grafikleriyle milyonlarca oyuncu kazanan League of Legends kazandığı büyük başarıyı kutlamak için 16 Ekimde toplanacak. Birçok etkinliğin ve canlı yayının yanında, gelecek olan bir sonraki büyük içerik güncellemesi ile ilgili de bilgilendirmeler yapılacak. Canlı yayınlar tüm bölgelerde aynı anda yayına girecek, Türkiye saatiyle 04.00’da başlayacak. Yıllardır görmeye alışık olduğumuz League of Legends logosunun da oyunun 10. yılıyla beraber değişikliğe gideceği söylendi.

Oyunun yayınlanmasının üzerinden epey zaman geçse de aktif oyuncu sayısını gün geçtikçe artırarak, popülerliğini korumakta. Riot Games’in açıkladığı verilere göre güncel olarak 8 milyon kişi League of Legends oynuyor. Bu rakam Steam’deki en popüler 10 oyunun toplamından daha fazla oyuncuya sahip. Espor alanında yapmış olduğu büyük yatırımlar, Riot Games’i esporun öncü markalarından biri haline getirdi.

League of Legends 10. Yılını Kutluyor

Oyundaki tüm şampiyonlar ve hikayeleri, oyun evrenine ilişkin bilgileri önümüzdeki günlerde bir ansiklopedi halinde yayınlayacaklar. Oyunun arkasındaki hikayeleri öğrenmek isteyen oyuncular için bu ansiklopedi ‘’ The Realms of Runettera ‘’ ismi ile  sunulacak.

League of Legends 10. Yılını Kutluyor! Riot Games’in açıklamasına göre, ansiklopedi Runettera’nın 11 bölgesini, çatışmaları, düşmanlıkları ve dostlukları işleyecek. Oyunun birçok hayranı Runettera evreninin fazla detaylı olduğunu düşünüyor. Bu nedenle Riot Games, bu oyun evreni üzerinde bir RPG ve MMORPG ile mükemmel bir sonucun ortaya çıkacağına inanıyor.

Kitap ilk olarak İngilizce sunulacak fakat Türkiye’deki oyuncu kitlesinin yoğunluğuna bakıldığında kitabın Türkçe olarak da yayınlanacağı düşünülüyor.