Ana sayfa Espor League of Legends Avrupa Şampiyonası İkinci Gün Analizleri Yapıldı

League of Legends Avrupa Şampiyonası İkinci Gün Analizleri Yapıldı

276
league-of-legends-avrupa-sampiyonasi-ikinci-gun-analizleri-yapildi

League of Legends Avrupa Şampiyonası Bahar Mevsimi tüm takımlar için çok heyecanlı başlamıştı. İlk günün ardından LEC Bahar Mevsimi’nde ikinci gün analizleri yapıldı. İkinci gün haftayı puan kaybı yaşamadan kapatan takımlar G2 Esports, Origen ve Rogue oldu.

İlk hafta sonrası yalnızca üç takım oynadığı iki maçı da kazanma başarısını elde etti. Zorlu rekabetin başlangıcının çoğu izleyiciyi mutlu ettiği düşünülüyor. Ligin ilk haftasındaki her maç merakla bekleniyor. Lige verilen uzun aranın ardından izleyiciler bu heyecana yeniden kapıldı. Yeni kurulan takımların alışma sürecindeki performansları ise dikkat çekiyor. İkinci gün maçlarının ardından takımların maç analizleri de yapıldı.

League of Legends Avrupa Şampiyonası Bahar Mevsimi İkinci Gün Analizleri

Rogue | 1 – 0 | Excel Esports

Team Vitality | 0 – 1 | MAD Lions

Schalke 04 Esports | 0 – 1 | Origen

Misfits Gaming | 0 – 1 | Fnatic

G2 Esports | 1 – 0 | SK Gaming

Rogue – Excel Esports

Rogue üst koridorda ormancıların da katıldığı ikiye iki şampiyon takasında, şampiyon avantajını kullanarak ilk kanı aldı. Rekabetin devamında nişancı Patrik üst koridora yardım için ışınlanma özelliğini kullandı ve Aphelios şampiyonu ile iki skor aldı. Vladimir şampiyonuyla yavaş yavaş maçta yükselen Larssen’a karşı Excel bir atak yapmadı. Rogue takımı, mücadeleyi 32 dakika sonunda bitirdi.

Team Vitality – MAD Lions

Orta koridor kısmında Humanoid maç boyunca üstülüğünü korudu. Bu başarı sayesinde ilk kanı almayı başardı. Yine de maçın devamında birçok hata yaptığı görüldü. Oyunun başlangıcında izleyenler ormancıların mücadelesine tanık oldu. Baron’un çevresinde girilen savaşta nişancı Carzzy’nin Miss Fortune şampiyonuyla kullandığı ulti becerisi MAD Lions takımına savaşı kazandırdı. Bunun ardından takım güçlendirmenin sahibi oldu. MAD Lions takımı mücadeleyi 35. dakikada tamamladı.

Schalke 04 Esports – Origen

Orta koridorda Nukeduck Leblanc şampiyonu ile karşısındaki rakibi Abbedagge’iye zor anlar yaşattı. Ryze oynayan Abbedagge iyi bir performans sergileyemedi. Alphari’nin çalıda saklanarak yaptığı mükemmel hamle ilk kanı Xerxe’ye kazandırdı. Ormancı rolündeki Destiny ise oyun boyunca birçok yer gezerek takımına avantaj kazandırdı. Origen ejder avantajını da kullanarak 38. dakikanın sonunda mücadeleye son verdi.

G2 Esports – SK Gaming

İki takımında iddialı başladığı maçta ilk kanı SK Gaming aldı. Trick ise oyunun başlangıcında alt koridora fazla destek attı ve bu sayede onları öne geçirdi. G2 Esports maçın ilerleyen dakikalarında öne geçti. Mücadeleye 31. dakikada son veren G2, lige 2-0 başladı.

Misfits Gaming – Fnatic

Oyun daha başlamadan izleyicileri büyük şaşkınlığa uğrataN Misfits Gaming, sonrasında da üst koridora Nocturne alarak şaşırtmaya devam etti. Bu seçim karşısında Bwipo, Dan Dan oyuncusuna teke tekte zorladı. Alt koridorda çok iyi iş çıkaran Fnatic, ilk kanı almayı başardı. Aphelios şampiyonuyla ön plana çıkan Rekkles maç boyunca üstünlüğü elinden bırakmadı. FNC takımı rahat bir şekilde oyundan galibiyet aldı.