Ana sayfa Global Haberler League of Legends Çin Profesyonel Ligi Karşılaşmaları Ertelendi

League of Legends Çin Profesyonel Ligi Karşılaşmaları Ertelendi

329
league-of-legends-cin-profesyonel-ligi-karsilasmalari-ertelendi

League of Legends Çin Profesyonel Lig Karşılaşmaları Ertelendi! League of Legends Çin Profesyonel Lig karşılamaları Corona virüsü tehdidi nedeniyle ertelendi. Son günlerin gündemi olan Corona virüsü çok büyük bir tehtit olarak görülmeye devam ediyor. Henüz tedavisi olmayan virüs espor liglerini de etkilemeye başladı. Ligle karşılaşmalarının ne zaman devam edeceği açıklanmadı.

Ligin ertelenmesiyle birlikte, Çin ekiplerinin de herhangi bir uluslararası turnuvaya katılımının tehlike yaratabileceği düşünülüyor.

Çin’in Wuhan kentinde teşhisi koyulan ve hızlı bir sürede yayılıp binlerce insanın ölümüne yol açan Corona virüsü, oyun dünyasını da olumsuz etkileriyle karşı karşıya bıraktı. Çin League of Legends Profesyonel Ligi (LPL), ülkede yayılan Corona virüsü nedeniyle süresiz olarak ertelendi.

LPL’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, LPL serisinin ikinci haftasında oyuncuların ve izleyicilerin sağlığını güvence altına alabilmek için ertelendiği belirtildi. Bu erteleme kararının sadece LPL’e ait olmadığı düşünülüyor. Bunun yanı sıra LPL karşılaşmaların gecikmesinden dolayı takipçilerinden özür diledi. Ligin ne zaman devam edeceği ise kısa süre sonra açıklanabilir. Erteleme kararının olmasında Çin’in yayılan virüs tehdidine karşı yaptığı seyahat kısıtlamalarının da etkisi olduğu düşünülüyor.

League of Legends ligleri dışındaki espor ligleri de etkilenebilir mi?

Çin’deki ligin ertelenmesinin ardından herkesin aklında tek bir soru oluştu. Çin’deki profesyonel espor oyuncularının diğer ülkelerdeki profesyonel liglere katılıp katılamayacağı sorusu gündeme geldi.

League of Legends Çin Profesyonel Ligi’nin ertelenmesinin ardından uluslararası liglerin etkilenip etkilenmeyeceği henüz kesinleşmedi. Sezon ortasında gerçekleşen turnuvalar, mayıs ayında oluyor. Bu sezon için tüm büyük bölgelerden şampiyonlar biraraya geliyor. LPL’in ertelenmiş olması sene boyunca yapılan League of Legends lig planlarını aksatabilir.

Çin’de bu hızla yayılan virüsün ölümcül olduğu kanıtlandı. Yapılan resmi açıklamalarda şimdiye kadar binlerce kişiye bulaştığı ve 80 kişinin virüsten dolayı öldüğü açıklandı. Çin’de yayılmaya başlayan virüse çeşitli ülkelerde de rastlandı. Bunun ardından Çin Spor Genel Müdürlüğü tüm profesyonel spor etkinliklerinin muhtemelen mart ayına kadar askıya alınacağını söyledi. Ülkede Corona virüsü için başlanan tedavi bulma süreci tüm hızıyla devam ediyor. Bu süreçte espor ligleriyle birlikte birçok alanın etkilenmesi ve askıya alınması bekleniyor.