Ana sayfa Türkiye'den Haberler League of Legends Sunucuları Türkiye’ye Taşındı

League of Legends Sunucuları Türkiye’ye Taşındı

1374
League of Legends Sunucuları Türkiye’ye Taşındı
League of Legends Sunucuları Türkiye’ye Taşındı

League of Legends Sunucuları Türkiye’ye Taşındı! Türkiye genelinde açıldığı günden beri milyonlara oyuncuya ulaşan Riot Games oyuncularına çok daha iyi ve sorunsuz bir hizmet verebilmek amacıyla sunucusunu Türkiye’ye getirdi. Türkiye’nin dört bir köşesindeki League of Legends oyuncularına çok daha hızlı bağlantı problemi olmadan ve kaliteli bir oyun altyapı hizmeti, deneyimi sağlayacak olan yeni Riot Games Türkiye sunucuları için 10 Milyon TL’lik bir yatırım yapıldı. Bu kadar büyük bir yatırım arkasındaki ana neden ise; Türkiye’deki League of Legends oyuncularının mevcut bağlantı hızlarına bağlı olarak yaşadıkları gecikme sürelerinin (ping) daha da azaltılması.

Riot Games Türkiye yeni Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, yapılan bu yatırımın Türkiye’de milyonlarca oyuncu için 5 yıldır değer üretmeye devam eden ve kendi sektöründe dev bir ekosistemin şekillenmesine yol açan Riot Games’in, Türkiye’ye yatırım yapma konusundaki kararlılığına işaret ettiğini söyledi. Riot Games Türkiye olarak sunucunun Türkiye’ye getirilmesi yönünde büyük çaba harcadıklarını ifade eden Koçyiğit, “Birçok yabancı şirketin Türkiye’deki yatırımlarını gözden geçirdiği bir dönemde yaptığımız bu yatırım, Türkiye’ye ve Türkiye’deki oyuncularımıza olan inancımızın ve verdiğimiz değerin göstergesidir” dedi.

LEAGUE OF LEGENDS SUNUCULARI TÜRKİYE’YE TAŞINDI!

League of Legends Sunucuları Türkiye’ye Taşındı! Türkiye’deki 5. yılını dolduran Riot Games Türkiye’nin önemli başarılara imza attığını söyleyen Koçyiğit, uluslararası bir oyun yayıncısı olan Riot Games’in Türkiye’de yarattığı doğrudan istihdamın yanı sıra, fırsatlarla dolu dev bir ekosistemin gelişimine de katkıda bulunduğuna dikkat çekti. Türkiye’de oyunculara ve espor ekosistemine, bugüne kadar hiçbir oyun şirketinin yapmadığı kadar büyük yatırım yaptıklarını ifade eden Koçyiğit, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz 5 yılda oyunumuzu Türkiye için yerelleştirirken, ülkenin önde gelen seslendirme sanatçılarıyla ve stüdyolarıyla çalıştık. Oyuncuları bir araya getiren büyük çaplı organizasyonlar düzenledik. Esporu Türkiye’de kurumsal, organize ve profesyonel bir spor dalı haline getirdik. Esporda bizi dünya arenasında temsil eden, bayrağımızı dalgalandıran şampiyonların yetişmesine aracı olduk. Türkiye’de hizmete giren yeni sunucumuz, tüm oyuncularımızın faydalanabileceği yepyeni bir otoyol, bir olimpiyat stadı anlamına geliyor. Bu yatırımın oyuncularımıza daha iyi hizmet sunmanın yanı sıra, Türkiye’nin espordaki rekabet gücünü arttıracağına inanıyorum. Bu yeni yatırım sürecimizin başından sonuna kadar bize destek veren T.C. Başbakanlık Yatırım ve Destek Ajansı’na teşekkür ediyorum.”

Türkiye sunucusunun açılması şerefine AB Batı, AB İskandinav ve Doğu sunucularında oynayan oyuncular, hesaplarına yüklenen 1 RP’yi kullanarak 23 Temmuz’a kadar Türkiye’ye ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilecek.