Ana sayfa Global Haberler Line Corporation Mobil Oyun Skullgirls’ün Global Dağıtımını Yapacak

Line Corporation Mobil Oyun Skullgirls’ün Global Dağıtımını Yapacak

1216

Line Corporation mobil oyun yayıncısı Autumn Games ile, gelecek dövüş oyunu Skullgirls’ün global yayını için anlaşmaya vardı. Oyun konsoldaki versiyonun F2P adaptasyonu olarak mobilde yayınlanacak ve Line ile tüm dünyada sunulacak. Mobil oyunu puzzler Threes! oyunuyla da tanınan Hidden Variable Studios tarafından yapılacak, konsol versiyonu ise Lab Zero tarafından hazırlanmıştı.

Line Corporation mobil oyun
Line Corporation mobil oyun Skillgirls’ün global dağıtımını üstlendi.

Bu anlaşma ile Line ilk defa Amerika merkezli bir yayıncı ile  bir oyunun dağıtımı için anlaşmış olacak. Daha önce Disney’in Tsum Tsum oyunuyla global bir başarı yakalanmış, oyun 60 milyon indirmeye ulaşmıştı. Autumn Games’in kurucu ortağı Jason Donell “220 milyon aylık aktif kullanıcısyla mobil dünyanın en büyük sosyal yapısı olan Global partnerimiz Line ile anlaşmaktan onur duyuyoruz. Skullgirls’ün konsolda yakaladığı başarıyı mobil versiyonuyla Line ile birlikte daha da yükselmek istiyoruz” diyor.

Skullgirls oyununun Android ve IOS platformlarında 2017 bahar aylarında çıkması bekleniyor. Filipinlerde oyunun IOS platformunda soft açılışı yapıldı ama globalde tüm diğer ülkelerde oynamak için 2017’nin 2. çeyreğini beklemek gerekiyor.