Ana sayfa Global Haberler MAG Interactive, QuizDuel’i Satın Aldı!

MAG Interactive, QuizDuel’i Satın Aldı!

888
MAG Interactive QuizDuel'i Satın Aldı
MAG Interactive QuizDuel'i Satın Aldı

MAG Interactive, QuizDuel’i Satın Aldı! – Hubogi FEO Medya’nın geliştiricisi olduğu QuizDuel oyununu belirtilmeyen bir miktar karşılığında Ruzzle, Wordbrain gibi oyunların yapımcısı MAG Interactive tarafından satın aldığını açıkladı.

2012 yılında kurulmuş Stockholm merkezli geliştirici FEO Media’dan satın alım sonrasında bir değişiklik olup olmayacağı konusunda bir açıklama gelmedi. MAG Interactive CEO’su Daniel Hasselberg, “MAG için bu satın alma heyecan verici bir adım. FEO Media ile basamaklarımızı genişletiyoruz ve trivia oyunları kategorisinde lider olmayı başardık. Aktif kullanıcılarımız 10 milyon üzerinde.” açıklamasında bulundu. Konuşmasının devamında Hasselberg “Artık kelime oyunu türü içinde güçlü bir seviyeye gelmek için dört trivia oyunumuz var. Portföyümüzde bulunan oyunlar 200 milyondan fazla indirildi. QuizDuel ile birlikte Almanya ve Rusya gibi yeni pazarlara ulaşacağız. Ayrıca MAG Interactive’in Amerika Birleşik Devletleri gibi diğer bölgelere de erişmek ve güçlü konumda bulunmak istiyoruz.” dedi.

MAG Interactive’in bu üçüncü satın alımı. Önceki satın alımlarından biri Ocak 2015’te Brighton merkezli bir stüdyoyu belirtilmeyen bir miktara satın almıştı.