Ana sayfa Global Haberler Mc Games Studios VR Oyunları Piyasasında Yükselmeye Devam Ediyor

Mc Games Studios VR Oyunları Piyasasında Yükselmeye Devam Ediyor

368
Mc-Games-Studios-VR-Oyunları-Piyasasında-Yükselmeye-Devam-Ediyor
Mc-Games-Studios-VR-Oyunları-Piyasasında-Yükselmeye-Devam-Ediyor

Son çağın en çok gelişme gösteren VR (Sanal Gerçeklik) oyunları, tamamı Türk yazılımcılardan oluşan Mc Games Studios tarafından da durmadan geliştirilmeye devam ediliyor. Türk yazılımcı ekibi ile VR oyunları geliştirmeye devam eden şirket en çok ABD, Rusya, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya’da ön plana çıkıyor. Bir uzay gemisinden kurtulma temalı olan ilk oyunu Icarus Prima Regula’yı Nisan ayında piyasaya süren şirket, yeni oyununu da dünyanın en büyük oyun platformlarından biri olan Steam üzerinden piyasaya sürdü. Yeni oyunun adı Dwarven Defender ve kule savunma teması ile ön plana çıkıyor. Dwarven Defender, yüksek kalite görüntü ile sanal gerçeklik deneyimini keyifli bir hale getiriyor.

Oyunda fiziksel etkileşimlerle silahlarınızı kullanarak bölgenizi ve kendinizi düşmanlarınızdan korumanız gerekiyor. Silahlarınızla doğrudan düşman grupları arasına girip savaşarak direkt oyuna devam edebiliyorsunuz. Klasik silah cephanelerinizi büyü gücüyle birleştirmek oyunu daha keyifli bir boyuta taşıyor. Ek olarak oyun severler için önemli bilgilerden birkaçı oyunun Türkçe dilini, klavye ve fareyi desteklememesidir. Ayrıca oynamanız için gereken VR ekipmanları arasında Valve Index, HTC Vive ve Oculus Rift yer alıyor. Şu an için oyunun sadece tek oyunculu modu mevcut ve PC VR oyunu olarak uyumlu.

Türkiye’de VR oyunları yatırımcıların gözdesi haline geliyor

Sanal gerçeklik gözlükleriyle oyunculara farklı deneyimler yaşatan VR oyunları Türkiye’de de gelişmeye devam ettiği için yoğun yatırım talebi alıyor. Türk yazılımcı ekibi ile 2017 yılında İzmir’de kurulan Mc Games Studio CEO’su Ali Kuralkan VR oyunlarının yatırım piyasasındaki yerinin çok değerli olduğunu ve bu yatırımcılardan biri olarak piyasaya yön vermesinin gurur verici olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte Kuralkan, VR ekipmanlarının fiyatlarının daha uygun bir düzeye inmesiyle birlikte daha çok yaygınlaşacağını düşünüyor. SuperData araştırma şirketinin bir raporuna göre 2018 yılında VR pazarında oyun yükleme 14 milyona ulaşmış durumda ve bu rakamın 2022 yılına kadar 51 milyona ulaşması bekleniyor. Tüm dünyaya VR oyunları geliştiren şirket, Türkiye’de de yakın zamanda birçok oyuncunun VR oyunlarıyla tanışacağını ve git gide daha çok ilgi göreceğini söylüyor.