Ana sayfa Espor Microsoft, Age of Empires II İçin Mogul ile Partnerlik Anlaşması İmzaladı

Microsoft, Age of Empires II İçin Mogul ile Partnerlik Anlaşması İmzaladı

221
microsoft-age-of-empires-ii-icin-mogul-ile-partnerlik-anlasmasi-imzaladi

Microsoft, Age of Empires II İçin Mogul ile Partnerlik Anlaşması İmzaladı! Mogul, gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Empires II için bir turnuva serisi düzenlemek üzere Microsoft ile partnerlik anlaşması yaptı. Yapılan açıklamaya göre, partnerlik anlaşması Asya-Pasifik bölgesinde sekiz pazarı hedeflemek için yapıldı.

Mogul, Age of Empires II platformunda sekiz pazarda markalı bir merkez kuracak. Bu pazarlar arasında Avustralya, Endonezya, Japonya, Kore, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland ve Vietnam bulunuyor. AoE II Asya Kupası, 12 ay boyunca dört mevsimden oluşan yılın ilk çeyreğinde başlayacak. Her sezon en iyi dört takım AoE Asya Kupası Major’de bir puan kazanacak.

Mogul Pazarlama Sorumlusu Mark Warburton, bu partnerliğin ardından bir açıklamada bulundu: “Dünya standartlarında bir organizasyon düzenlemeyi hedeflerken bölgenin en tutkulu oyunu Age of Empires’ı yakından incelemek ve onlarla etkileşime geçmek için son haftalarda Microsoft ile birlikte çalışmaktan çok memnunuz. Microsoft gibi markalar yayıncılar için, oyun markasını ve evrenini yeni yollarla hayata geçirme ve oyun deneyimi kalitesini arttırma fırsatı sunuyor. ”

Mogul partnerlik anlaşmalarını arttırıyor

Mogul, son aylarda Mineski, Tier One Entertainment, SG Esports, Team Secret ve SARENA gibi benzer markalarla da partnerlik anlaşması yapmıştı.

Microsoft Oyun Kategorisi Asya Direktörü Jeremy Hinton ise daha sonra şu açıklamada bulundu: “Age of Empires, Asya’daki oyuncular için ikonik bir oyun ve Mogul ile yaklaşan AoE II Asya Kupası’nda yarışmaya katıldığımız için çok heyecanlıyız. Mogul’un rekabet platformu bize Asya bölgesindeki hayranlar için ilgi çekici, etkileşimli yarışma etkinlikleri sunma ve bu klasik PC oyununu çevrim içi espor dünyasına getirme olanağı sağlıyor. ”

Bu partnerlik anlaşması kapsamında özel içerik ve ücretli abonelikler de sunacak. Age of Empires, 1997 yılında oyun dünyasına sunulan ilk kez Gerçek Zamanlı Strateji türünü tanımlayan gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyun, senelerdir yeni versiyonlarıyla oyuncularla buluşmaya devam ediyor.