Ana sayfa Global Haberler Microsoft Konsol Donanımları Konusunda Razer ile Anlaşma İmzaladı!

Microsoft Konsol Donanımları Konusunda Razer ile Anlaşma İmzaladı!

660
Microsoft Konsol Donanımları Konusunda Razer ile Anlaşma İmzaladı!
Microsoft Konsol Donanımları Konusunda Razer ile Anlaşma İmzaladı!

Microsoft Konsol Donanımları Konusunda Razer ile Anlaşma İmzaladı! – Hubogi Konsol sektörünün öncülerinden olan Microsoft bu alanda farkını ortaya koymak için Razer ile stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu. Xbox platformları için Razer ile klavye ve fare desteği sağlanacak bu ortaklık ile Microsoft sektörde atak yapmak istiyor.

Geçtiğimiz aylarda da bir araya gelen iki şirket sonunda klavye ve fare ürünlerinde Xbox platformuna uyumlu modeller üretmek için Microsoft ile anlaşma sağlandı. Bu anlaşma ile Xbox platformunda bazı oyunların uyarlanmasının da önü açılmış oldu. Minecraft, Age of Empires, Overwatch, DOTA 2 gibi oyunların klavye ve fareye ihtiyaç duyması konsolda yer alamamalarına sebep oluyordu. Bu anlaşma sonrası oyunların Xbox’a uyarlanması da gündeme geldi.

En büyük rakibi Sony’in gerisinde kalmak istemeyen Microsoft PlayStation’a böyle bir koz oynayarak ön plana çıkmak istiyor. Neredeyse tüm dünya pazarlarında Xbox’lara göre çok daha iyi satış yapan ve yükselmeye devam eden PlayStation karşısında Microsoft’un ve Xbox’un bu hamlesi neler getirecek ilerleyen günler gösterecek.