Ana sayfa Global Haberler Microsoft, Obsidian Entertainment’i Satın Alıyor!

Microsoft, Obsidian Entertainment’i Satın Alıyor!

636
Microsoft Obsidian Entertainment’i Satın Alıyor!
Microsoft Obsidian Entertainment’i Satın Alıyor!

Microsoft Obsidian Entertainment’i Satın Alıyor! – Hubogi İddialara göre Microsoft sevilen oyun firması Obsidian Entertainment’i satın alıyor. Şirket satın alma işlemlerini hızlandırdığı ve son görüşmelerin yapıldığı belirtiliyor.

Kotaku tarafında yapılan haberin bir iddiamı yoksa Microsoft’un böyle bir girişime yöneldiği henüz bilinmiyor. Fakat yapılan haberin üç farklı kaynaktan alındığı belirtiliyor.

Black Isle Studios çalışanları Feargus Urquhart, Chris Avellone tarafından kurulan stüdyo köklü bir geçmişe sahip. Ayrıca Star Wars: Knights of the Old Republic, Fallout: New Vegas gibi efsane oyunlarda imzası bulunan şirket geçtiğimiz yıllarda zor zamanlar geçirmişti. Pillars of Eternity oyunu ile yeniden canlanan şirket bu kezde Microsoft çatısı altına girme haberleri ile gündeme geldi.

Haberin resmi kaynaklardan tarafından henüz bir doğrulanması bulunmuyor. Ne Microsoft ne de Obsidian Entertainment konu hakkında resmi bir açıklama yapmış değil. İlerleyen günlerde bu satın alma haberi hakkında taraflardan açıklama yapılması da bekleniyor. Kurulduğu günden beri bağımsız bir stüdyo olan Obsidian Entertainment’in böyle bir anlaşma yapması durumunda gelecekte çıkaracakları oyunları EA çatısı altında yapacak.